Strona główna Aktualności Dnia Majowe prędkości na drogach

Majowe prędkości na drogach

736
0
No Ratings Information Message

Czy maj okaże się drogowym rajem dla kierowców? Majówka już się zakończyła, wszyscy wrócili z urlopów, a specjaliści z Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak wygląda sytuacja na drogach polskich miast. Które okazały się najwolniejsze?

Jeśli kierowcy zaplanowali wyjazd z miasta na poranek 1. lub 2. maja, najtrudniej wyjeżdżało się z Wrocławia i Łodzi. Miasta te okazały się dużo bardziej zakorkowane w promieniu 5 km od centrum, niż przodujące w rankingach najwolniejszych miast Szczecin czy Poznań. Średnia prędkość przejazdu przez centrum Wrocławia wynosiła jedynie 38 km/h, natomiast w Łodzi i Lublinie tylko o dwa km/h więcej. Nieco lepiej wypadło Opole – tam średnia poranna prędkość na początku Majówki wyniosła 41 hm/h, tyle samo, ile w Szczecinie i Kielcach.

Biorąc pod uwagę całodzienną średnią prędkość w maju, dotychczas najwolniejszym miastem okazuje się Wrocław. Od 1 do 6 maja kierowcy nie przekroczyli tam średnio 37 km/h. Drugie miejsce na podium zajęła Łódź, ex aequo z Poznaniem i prędkością o 3 hm/h większą niż „zwycięzca”. Szczecin rozpędza się co raz bardziej: w pierwszych dniach maja kierowcy przejeżdżali przez centrum ze średnią prędkością 41 km/h (taką samą, jak na początku majowego weekendu). W Kielcach, które dosyć dobrze wypadły w porannym rankingu szybkości, prędkość w ciągu dnia wzrosła do 42 km/h. W Opolu kierowcy mogli rozpędzić się do 44 km/h.

Sporym zaskoczeniem okazały się wyniki w rankingu, biorąc pod uwagę poranną prędkość w pierwszych dwóch dniach maja – mówi Agnieszka Kaźmierczak z Korkowo.pl. – Trudno było oszacować, w których miastach sytuacja na drodze będzie najtrudniejsza. Dotychczas zakorkowane miasta okazały się dużo szybsze. W kolejnych dniach maja prędkość w miastach raczej nie powinna różnić się od poprzednich miesięcy. Ale to okaże się dopiero za kilka tygodni – dodaje Kaźmierczak.

 

Źródło: korkowo.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułStrefy robót drogowych a bezpieczeństwo
Następny artykułZależy Ci na zabezpieczeniu prywatnego majątku?