Strona główna Aktualności Dnia Małopolskie bramownice systemu viaTOLL bezpieczne dla ruchu

Małopolskie bramownice systemu viaTOLL bezpieczne dla ruchu

134
UDOSTĘPNIJ

bramowniceBramownice systemu viaTOLL ustawione na drogach krajowych województwa małopolskiego są bezpieczne dla ruchu drogowego. Potwierdził to Małopolski Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Krakowie – informuje GDDKiA.

Małopolski inspektorat po analizie ekspertyz stwierdził, że nie budzi wątpliwości fakt, że urządzenia bezpieczeństwa ruchu – bramownice zamontowane na odcinkach dróg województwa małopolskiego nie powodują zagrożenia życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia bądź środowiska. Tym samym , jednoznacznie i ostatecznie potwierdzono, że są one bezpiecznie i właściwie użyte i zamontowane.

Opinia MWINB w Krakowie została wydana w związku z zawiadomieniem Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej, a w konsekwencji także Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Polsce, o możliwości nie spełniania wymagań dwóch norm jakościowych (EN 10210 oraz EN 10219) kształtowników zamkniętych wykorzystanych do budowy bramownic Krajowego Systemu Poboru Opłat.

Ekspertyzy i opinia Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego ostatecznie potwierdziły, że nie dotyczy to urządzeń zastosowanych na drogach województwa małopolskiego.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

AUDYTYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ