Strona główna Aktualności Dnia Most na trasie Warszawa-Kraków do wymiany

Most na trasie Warszawa-Kraków do wymiany

151
UDOSTĘPNIJ

Most w Szczepanowicach koło Miechowa, jest w złym stanie technicznym. Trzeba zastąpić go nowym obiektem. GDDKiA w Krakowie właśnie ogłosiła przetarg na budowę mostu.

Obiekt powstanie na rzece Piotrówka w Szczepanowicach (pomiędzy Słomnikami i Miechowem) na drodze krajowej nr 7. Firmy zainteresowane przetargiem mogą składać oferty do 2 marca 2017 r.

Zadaniem wykonawcy będzie rozbiórka istniejącego obiektu i wybudowanie w jego miejscu nowego. Poza tym trzeba będzie wykonać chodniki na moście, umocnić skarpy i dno rzeki, a także wykonać nową nawierzchnię drogi krajowej nr 7 na odcinku ok. 200 metrów.

W zakres zadania wchodzi również budowa dwóch przepustów, zatoki autobusowej, chodników, zjazdów i umocnień skarp. 
Na czas budowy ma powstać most objazdowy wraz z dojazdami. Inwestor założył, że budowa potrwa nie dłużej niż 457 dni, oczekiwałby natomiast, by zadanie zostało wykonane w terminie 408 dni. Okres zimowy jest wliczony w czas realizacji.

Jak informuje GDDKiA, istniejący most jest w złym stanie technicznym. Na konstrukcji i gzymsie obiektu występują ubytki betonu, widoczne są skorodowane zbrojenia i zacieki. Dodatkowo na przyczółkach pojawiły się rysy pionowe. Budowa nowego mostu, zgodnie z wykonaną ekspertyzą, jest konieczna.

W przetargu będą obowiązywały 4 kryteria oceny ofert: cena – 60 pkt, okres gwarancji – 20 pkt, termin realizacji – 10 pkt, zawodowa integracja osób – 10 pkt. 

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

praca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here