Strona główna Aktualności Dnia Realizował międzynarodowy transport drogowy bez wymaganego zezwolenia

Realizował międzynarodowy transport drogowy bez wymaganego zezwolenia

166
UDOSTĘPNIJ
A white truck on highway - delivery concept

Okazane w trakcie kontroli drogowej niewypełnione zezwolenie zostało unieważnione, a przewóz został wstrzymany do czasu okazania przez przewoźnika rosyjskiego kolejnego, prawidłowo wypełnionego zezwolenia, jak również uiszczenia przez niego kaucji na poczet wszczętego w tej sprawie przez organ ITD postępowania administracyjnego.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy poinformował, że 8 lutego br. na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Pawłówek (obwodnica Bydgoszczy), inspektorzy zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd członowy należący do przewoźnika rosyjskiego realizujący międzynarodowy transport drogowy.

W trakcie kontroli inspektor ITD stwierdził, że w wymaganym na ten przewóz zezwoleniu jednorazowym przewoźnik rosyjski nie wpisał numerów rejestracyjnych ciągnika samochodowego oraz naczepy. Tylko prawidłowo i kompletnie wypełnione przed wjazdem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zezwolenie jednorazowe uprawnia do wykonania jednego przewozu drogowego przez przewoźnika spoza Unii Europejskiej.

Brak tych danych w zezwoleniu pozwalało zatem na wielokrotne jego wykorzystanie podczas przewozów drogowych realizowanych przez terytorium Polski. W takim przypadku – zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym – stwierdzono wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego bez wymaganego zezwolenia.

 

Źródło: etransport.pl/WITD Bydgoszcz

AUDYTYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here