Strona główna Aktualności Dnia Niemcy: myto dla samochodów osobowych przyniesie straty?

Niemcy: myto dla samochodów osobowych przyniesie straty?

173
UDOSTĘPNIJ

Niewykluczone, że zamiast przynieść dochody, planowane wprowadzenie myta dla samochodów osobowych na niemieckich autostradach przyniesie budżetowi straty.

Deutsche Welle poinformowało, że według ekspertyzy opracowanej na zlecenie klubu poselskiego partii Zielonych opłaty za autostrady (myto) nie tylko nie przyniosą żadnych dochodów, ale będą kosztować państwo do 50 mln euro rocznie.

W ekspertyzie mowa jest o tym, że wprawdzie dochody ze sprzedaży winiety tylko w przypadku zagranicznych kierowców przyniosą wpływy od 8,6 do 17,2 mln euro, ale ponieważ pojazdy spełniające standardy ekologiczne objęte są ulgą, to w związku ze wzrostem ich liczby należy spodziewać się strat. Dlatego dochody netto zmniejszą się o ok. 130 mln euro – twierdzą autorzy ekspertyzy. Niemiecki minister transportu Alexander Dobrindt szacował, że łączne wpływy z tytułu winiety wynosić będą od 80 do 493 mln euro. Przyjmując najniższy próg, może to oznaczać straty do 50 mln euro. Czytaj dalej na stronie Redakcji Polskiej Deutsche Welle.


Źródło: etransport.pl

praca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here