Strona główna Aktualności Dnia Zachodniopomorskie: drogi krajowe nr 6 i 11 do remontu

Zachodniopomorskie: drogi krajowe nr 6 i 11 do remontu

1124
0
No Ratings Information Message

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie chce wyremontować drogi krajowe nr 6 i nr 11. Właśnie ruszył przetarg na wybór wykonawcy.

Droga krajowa nr 6 ma być remontowana na odcinku pomiędzy Goleniowem a Koszalinem o długości 25 km. Droga krajowa nr 11 między Kołobrzegiem a Koszalinem poprawi się na odcinku o długości 19,4 km.
Jak informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy GDDKiA w Szczecinie, roboty te będą realizowane w cyku dwuletnim i finansowane w ramach realizacji S6 na odcinku Goleniów – Koszalin.

W ramach puli środków przeznaczonych na remonty dróg w tym roku, przewidziano także poprawę warunków jazdy na odcinku szóstki od Karlina do DW-166 na odcinku o długości 4 km i na fragmencie DK nr 11 Ustronie Morskie – Tymień o długości 4,4 km. 

– Łącznie w ciągu najbliższych 2 lat zostanie wyremontowanych około 53 km drogi krajowej DK nr 6 i DK nr 11 o najgorszej nawierzchni. Dzięki temu znacznie poprawi się stan nawierzchni na odcinkach dróg krajowych nr 6 i 11, które w 2019 roku zastąpi budowana droga ekspresowa S6 i w związku z tym po oddaniu jej do ruchu przestaną być już drogami krajowymi – wyjaśnia rzecznik.

Zgodnie z ustawą o drogach publicznych, droga krajowa, która została zastąpiona nowym odcinkiem traci dotychczasową kategorię i staje się drogą wojewódzką.
Remonty maja się skupiać na odcinkach DK nr 6 Płoty – Pniewo, Ramlewo – Koszalin oraz DK nr 11 w Kołobrzegu i na odcinku Ustronie Morskie – Będzino. W ramach robót wymieniona będzie warstwa ścieralna, a na odcinkach w gorszym stanie technicznym zastosowana będzie warstwa wyrównawcza. Wykonane będzie także nowe oznakowanie poziome.

Roboty maja się zakończyć do 31 października 2018 roku. Do 30 marca GDDKiA czeka na oferty od wykonawców. Kryteriami wyboru ofert są: cena – 60%, okres rękojmi za wady fizyczne – 20% oraz doświadczenie kierownika robót drogowych – 20%.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułAlternatywne formy dokumentowania aktywności kierowcy
Następny artykułNiemcy: myto dla samochodów osobowych przyniesie straty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj