Strona główna Aktualności Dnia Na autostradzie A4 ruszyły prace remontowe – utrudnienia do listopada

Na autostradzie A4 ruszyły prace remontowe – utrudnienia do listopada

846
0
No Ratings Information Message

Na autostradzie A4 ruszyły prace remontowe. Mowa o wymianie urządzeń dylatacyjnych w ciągu autostrady A4, na wiaduktach w Katowicach i Chorzowie. Kierowców czekają utrudnienia.

Na autostradzie A4 ruszyły prace remontowe

Wymiana dylatacji nastąpi na wiaduktach nad ul. Gałeczki w km 333+753 w Katowicach – kierunek Wrocław oraz nad ul. Batorego w km 331+805 w Chorzowie – kierunek Kraków. W związku z remontem konieczne jest zamknięcie jednej jezdni i skierowanie ruchu na przeciwległą jezdnię. Jeśli pogoda dopisze, prace mają potrwać do listopada. Zadanie podzielono na dwie części. Od 16 do 7 sierpnia trwają prace, których celem jest wykonanie przejazdów awaryjnych tak, aby umożliwić przejazd podczas zamknięcia wiaduktów. W ramach realizacji tego zadania wyłączone mają zostać z ruchu lewe pasy autostrady. Od 27 sierpnia, czyli w drugiej fazie remontu, zamknięty będzie przejazd przez wiadukt nad ul. Gałeczki w Katowicach w kierunku Wrocławia oraz przejazd przez wiadukt nad ul. Batorego w kierunku Krakowa w Chorzowie.

Utrudnienia

Zamknięcie jezdni na wiaduktach będzie wymagało przekierowania ruchu na jezdnię przeciwległą. Jadący do Krakowa będą mogli jechać dwoma pasami, z Krakowa w kierunku Wrocławia także będą mogli korzystać z dwóch pasów. Kierunki ruchu będą rozdzielone barierami metalowymi. Ograniczenie do 80 km/h w linii  prostej będzie obowiązywało na tymczasowej jezdni dwukierunkowej oraz 60 km/h bezpośrednio przed wjazdem lub zjazdem przez przejazd awaryjny. Dodatkowo kierowcy powinni pamiętać o zakazie wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe oraz przez autobusy na całej długości organizacji ruchu na czas robót. Drogowcy proszę o zachowanie szczególnej ostrożności.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNieprawidłowo zamocowany ładunek i badania tachografu sprzed 4 lat!
Następny artykułRuszają przygotowania do budowy tej obwodnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj