Strona główna Aktualności Dnia Na DK-74 powstanie miejsce do ważenia pojazdów

Na DK-74 powstanie miejsce do ważenia pojazdów

1205
0
No Ratings Information Message

Pierwsze na terenie działania kieleckiej GDDKiA samodzielne – poza MOP-ami – miejsce do ważenia pojazdów powstanie przy drodze nr 74 na odcinku Kielce – Opatów. Będzie zlokalizowane w Piórkowie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt i budowę miejsca, w którym będzie można ważyć pojazdy.

Dotychczas na terenie działania tego oddziału nowe punkty dla potrzeb ważenia i kontroli pojazdów, z których mogła korzystać Inspekcja Transportu Drogowego powstawały tylko przy drodze S7 w ramach budowy Miejsc Obsługi Podróżnych. Punkt, na który ogłoszono właśnie przetarg, będzie pierwszym w tym rejonie samodzielnym punktem, na którym Inspekcja będzie mogła prowadzić kontrole.

Jak podaje inwestor, miejsce do kontrolowania wagi pojazdów będzie wyposażone w specjalny najazd dostosowany do ustawienia wagi przez inspektorów. Będzie także wyposażone w miejsca parkingowe, przeznaczone do kontroli i – w razie potrzeby – przeładunku pojazdu. Punkt ważenia ma być gotowy między 31 sierpnia a końcem października 2017 roku.

Jeszcze do 15 czerwca inwestor czeka na oferty od potencjalnych wykonawców.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKoniec z ruchem wahadłowym na wiadukcie w Dąbrowie
Następny artykułJak skutecznie szukać oszczędności w transporcie?