Strona główna Aktualności Dnia Na tej trasie czekają cię zmiany w ruchu drogowym

Na tej trasie czekają cię zmiany w ruchu drogowym

199
UDOSTĘPNIJ

Budowa Trasy Świętokrzyskiej zbliża się do końca. Niemal gotowe są już jezdnie, tunele kolejowe, chodniki i drogi rowerowe. Zakończenie budowy we wrześniu.

Umowę na zaprojektowanie i budowę tego odcinka Trasy Świętokrzyskiej (od ul. Zabranieckiej do Dworca Wschodniego) podpisano w 2015 roku, a prace w terenie rozpoczęły się październiku. Ulica ma być gotowa we wrześniu 2017 roku. Długość tego odcinka Trasy Świętokrzyskiej to 1,2 km.

Trasa będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, chodniki, drogi rowerowe. Jest także miejsce na planowaną trasę tramwajową. Trasa przekracza w trzech miejscach tory biegnące do Dworca Wschodniego – są tam tunele. Przebudowano także tory i trakcję tramwajową tam gdzie ulica przecina tory. Drogowcom zostały jeszcze do zbudowania jezdnie przy tunelach, ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni na jezdniach, oznakowanie, montaż sygnalizacji świetlnych. I urządzenie zieleni – posadzonych zostanie 140 drzew, ok. 4 tys. krzewów a trawniki zajmą ok. 4,5 ha terenu.

Drogowcy zaplanowali także pierwsze zmiany w ruchu drogowym związane z budową odcinka Trasy Świętokrzyskiej od ul. J. Zamoyskiego do Targowej. Od środy, 31 maja od godz. 22.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. J. Zamoyskiego na odcinku od ul. Sokolej do ul. K. Marcinkowskiego. Jadący ul. Sokolą na skrzyżowaniu z ul. J. Zamoyskiego będą musieli skręcić w prawo w kierunku ul. Targowej. Natomiast jadący od strony ul. Targowej będą mogli tylko pojechać w kierunku Mostu Świętokrzyskiego. Połączenie z ul. J. Zamoyskiego straci ul. Sprzeczna. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: K. Marcinkowskiego – Targowa; Sokola – Wybrzeże Szczecińskie – S. Okrzei; Targowa – ks. I. Kłopotowskiego. Po północnej stronie ulicy utrzymane będzie przejście dla pieszych. Tak będzie do września.

Długość całej Trasy Świętokrzyskiej, od mostu Świętokrzyskiego do ul. Zabranieckiej, to ponad 3 km. Całość została podzielona na etapy:
– ul. Wybrzeże Szczecińskie – J. Zamoyskiego: budowa zakończona w 2014 r.,
– Dworzec Wschodni (al. Tysiąclecia) – Zabraniecka: odcinek w budowie, zakończenie wrzesień 2017 r.,
– ul. J. Zamoyskiego – Targowa, bez przebudowy skrzyżowania z ul. Targową: odcinek w budowie, zakończenie prac koniec 2017 r.,
– ul. Targowa – Dworzec Wschodni (al. Tysiąclecia) z przebudową skrzyżowania z ul. Targową: trwa przygotowywanie dokumentacji projektowej, przewidywany termin rozpoczęcia budowy 2018 r., czas realizacji ok. 12 miesięcy.

Źródło: UM Warszawa

 

praca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here