Strona główna Aktualności Dnia Nadchodzą zmiany w Kodeksie Pracy

Nadchodzą zmiany w Kodeksie Pracy

228
5/5 (3)

Zmiany w Kodeksie pracy zapowiadane były już od wielu miesięcy. Obecna sytuacja pokazała, że nowe uregulowania, zwłaszcza w aspekcie pracy zdalnej są bardzo potrzebne, tym samym wkrótce można się spodziewać ich wejścia w życie.

Obecny kształt Kodeksu pracy w zakresie wykonywania pracy w sposób zdalny jest bardzo ograniczony. W tym momencie termin pracy zdalnej nawet nie pojawia się w brzmieniu kodeksu, opierając się jedynie na pojęciu telepracy. Postuluje się, aby wprowadzić takie przepisy, które w rzeczywisty sposób będą określać realia pracy zdalnej, przykładowo należy w sposób szczegółowy wskazać, kiedy może dojść do wykonywania pracy w sposób zdalny oraz skonstruować definicję pracy zdalnej. Powinny zostać wskazane również wszystkie możliwości wykonywania pracy poza miejscem pracy czy sposób na rozliczanie kosztów pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą. Jednocześnie w nowym kształcie kodeksu, mają zostać zawarte przepisy odnoszące się do aspektów bezpieczeństwa.

Oczywistym jest, iż w obecnej sytuacji zainteresowanie pracą zdalna, zarówno ze strony pracowników, jak i ze strony pracodawców jest bardzo duże, tym samym prawidłowe uregulowanie tych kwestii na gruncie ustawowym powinno zostać wprowadzone.

Anna Sikora – Prawnik KPV

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here