Strona główna Aktualności Dnia Naruszenia na kwotę 19 000 zł

Naruszenia na kwotę 19 000 zł

1306
0
No Ratings Information Message

Naruszenia za na kwotę 19 tys. zł dopuścił się kierowca ciężarówki, którego skontrolowali dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Do kontroli doszło w nocy z 8/9 kwietnia 2018 r. Wówczas funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole drogowe pojazdów ciężarowych na terenie powiatu bolesławskiego. 

Naruszenia za na kwotę 19 tys. zł

Zatrzymany kierowca przekroczył dozwolony dzienny okres prowadzenia pojazdu o 13 godzin i 53 minuty. Jak informuje GITD, w tachografie zainstalowanym w tym pojeździe zainstalowana była nieważna karta kierowcy należąca do innego szofera. „28 marca 2018 r. kierowca ten prowadził pojazd łącznie przez 22 godziny i 53 minuty. Przekroczył zatem dzienny czas prowadzenia pojazdu o 13 godzin i 53 minuty w stosunku do dopuszczalnego 9-godzinnego okresu. Kolejnego dnia przekroczył czas prowadzenia pojazdu bez wymaganej przerwy o 3 godziny i 11 minut. Prowadził ciężarówkę przez 7 godzin i 41 minut, zamiast maksymalnie 4 godziny i 30 minut” – czytamy na stronie gitd.gov.pl.

Kary

Łączna kara za wszystkie wykryte naruszenia to kwota 19 tys. zł. GITD wyjaśnia, że zgodnie z ustawą o transporcie drogowym maksymalna kara pieniężna, nałożona w toku postępowania administracyjnego na przewoźnika za tego rodzaju naruszenia, wynosi 10 000 zł. Podczas nocnych kontroli zatrzymanych zostało jeszcze dwóch innych kierowców na kontach, których inspektorzy odnotowali poważne naruszenia przepisów regulujących czas pracy kierowców.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKREPTD – bardzo poważne naruszenia (BPN) – #22
Następny artykułNocne kontrole ciężarówek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj