Strona główna Aktualności Dnia Niemcy, Austria i Danią chcą przedłużenia kontroli na swoich granicach

Niemcy, Austria i Danią chcą przedłużenia kontroli na swoich granicach

189
UDOSTĘPNIJ

Niemcy, Austria i Dania chcą przedłużyć do przyszłego roku kontrole na swoich granicach, wprowadzone czasowo w związku z kryzysem uchodźczym. Partnerzy UE, w tym Polska, są przeciwni.

Planowane m.in. przez Niemcy przedłużenie kontroli granicznych spotyka się z rosnącym sprzeciwem pozostałych krajów UE. Według informacji z kręgów unijnych, szereg państw członkowskich domaga się, by nie udzielić na to zgody. Nielegalna imigracja nie niesie już ze sobą takiego ryzyka, argumentują przedstawiciele szeregu państw przy okazji unijnego szczytu w Brukseli. Obecny wymiar przeprowadzanych na granicach kontroli jest całkowicie niewspółmierny do sytuacji i niezgodny z prawem – zaznaczają.

W związku z napływem imigrantów, pod koniec ubiegłego roku i na początku bieżącego Austria, Niemcy i kraje skandynawskie przywróciły na swoich granicach kontrole dokumentów. Na początku maja br. Komisja Europejska przyjęła rozporządzenie, które pozwalało na przedłużenie tych kontroli o pół roku. Niemcy, Austria i Dania chcą teraz zezwolenia do przyszłego roku. Nie zgadzają się na to Polska, Czechy, Słowacja, Węgry i Włochy- informuje dw.com.

 

Źródło: etransport.pl

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here