Strona główna Aktualności Dnia Kolejny nietrzeźwy kierowca ciężarówki

Kolejny nietrzeźwy kierowca ciężarówki

798
0
No Ratings Information Message

„1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał bułgarski kierowca ciężarówki, którego zatrzymali do kontroli drogowej podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy kierowca ciężarówki został przekazany do dalszych czynności policjantom” informuje GITD na swoim portalu.

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki

W miejscowości Jawornik na drodze krajowej nr. 19 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie zatrzymali do kontroli drogowej ciężarówkę, w której bułgarski kierowca wykonywał międzynarodowy transport materiałów budowlanych z Estonii do Bułgarii. Po zatrzymaniu szczególna uwagę inspektorów zwróciło dziwne zachowanie kierowcy.

Badanie alkomatem nietrzeźwego kierowcy ciężarówki

W celu rozwiania wątpliwości, kontrolujący przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego, które wykazało aż 0,4 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Po kilkunastu minutach zostało przeprowadzone kolejne badanie trzeźwości, które wykazało 0,4 mg/l alkoholu. Nietrzeźwy kierowca ciężarówki przyznał się do tego, że odpoczynek dobowy uprzyjemniał sobie popijając bułgarskie wino. Spożywanie trunku miał zakończyć tuż przed rozpoczęciem pracy, czyli dwie godziny przed kontrolą drogową.

1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu

Na miejsce kontroli została wezwana Policja, która przeprowadziła trzecie badanie trzeźwości. Tym razem policyjny alkomat wykazał, że zawartość alkoholu w wydychanym przez nietrzeźwego kierowcę ciężarówki powietrzu podnosi się i wynosi 0,48 mg/l, co odpowiada zawartości alkoholu wynoszącej 1 promil we krwi badanego. Nietrzeźwy kierowca ciężarówki został przekazany do dalszych czynności policjantom.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKREPTD – najpoważniejsze naruszenia (NN) – #9
Następny artykułJakie są różnice między 561/2006 WE a AETR?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj