Strona główna Aktualności Dnia Nowe miejsce, w których ITD waży ciężarówki

Nowe miejsce, w których ITD waży ciężarówki

332

Tym razem chodzi o pięć lokalizacji w Szczecinie. Głównym celem instalacji wag preselekcyjnych jest ograniczenie ruchu pojazdów przeciążonych na wybranych drogach. Urządzenia pojawią się jeszcze w tym roku.

Jak informuje Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie system WIM-P (Weight in Motion Preselection) to komputerowy system do automatycznego wykrywania i identyfikacji pojazdów ponadgabarytowych bez ich zatrzymywania. Specjalne czujniki będą rejestrować przejazd pojazdów, mierzyć nacisk koła na nawierzchnię drogi i za pośrednictwem sterowników przekształcą je na ciężar nacisku na koła, osi i łączny ciężar pojazdu. Pętle indukcyjne będą służyć do pomiarów prędkości i łącznej długości pojazdów. Kamery i systemy identyfikacji pozwolą natomiast na pozyskanie wiedzy o marce, numerze rejestracyjnym, modelu, dacie i godzinie przejazdu.


System charakteryzuje się dużymi zakresami pomiarowymi: nacisk na oś: 500-20.000 kg, brak wrażliwości wyników ważenia w zakresie prędkości przejazdu od 15 do 170 km/h, zakres temp. pracy −40 °C do 80 °C.

Do instalacji systemu WIM-P wybrano:

– ul. Cukrowa (przy granicach miasta Szczecin),
– ul. Krygiera (rejon drogi przy rzece Odrze Wschodniej),
– ul. Zegadłowicza (przy granicach miasta Szczecin),
– ul. Gdańska (rejon Basenu Górniczego),
– ul. Batalionów Chłopskich (lokalizacja opcjonalna).

 

Źródło: etransport.pl

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here