Strona główna Aktualności Dnia Nowe zasady parkowania na terenie portu w Harwich

Nowe zasady parkowania na terenie portu w Harwich

1114
0
No Ratings Information Message

W związku z koniecznością poprawienia kontroli dostępu oraz bezpieczeństwa na terenie portu w Harwich – jego operator tj. Harwich International Port (HIP) wprowadził 6 lutego br. nowe zasady parkowania.

Parkowanie pojazdów ciężarowych z obsadą będzie odbywało się na następujących zasadach:

Accompanied units (pojazdy cieżarowe wysyłane z kierowcami)
Kierowcy z pojazdami ciężarowymi przypływający do Harwich, którzy chcą dokończyć obligatoryjną pauzę dobową, wynikającą z regulacji dot. czasu pracy kierowców – będą mogli dokończyć pauzę w specjalnie do tego celu wyznaczonym miejscu na terenie portu – bez opłat.

Dotyczy to zarówno promów z Hoek van Holland, jak i promów z Rotterdam/Europoort. Po dokończeniu obligatoryjnej pauzy dobowej – kierowcy będą proszeni o opuszczenie terenu portu lub skorzystanie z płatnego parkingu.

Parkowanie zestawów lub ciągników siodłowych powyżej 16 godzin lub chcących wykorzystać pauzę weekendową 45h na terenie portu
Harwich International Port (HIP) przygotuje miejsce do postoju długoterminowego wraz z zapleczem sanitarnym (toalety, prysznice), do którego kierowcy będą mogli wykupić dostęp na miejscu, w porcie.

Możliwe jest także zawarcie umowy indywidualnej z operatorem portu (HIP) na specjalnych zasadach, w tym możliwe jest także uzgodnienie stałego, wydzielonego miejsca dla postojów długoterminowych (np. weekendowych postojów ciągników siodłowych).

 

Źródło: etransport.pl/promy24.com


Oceń artykuł

Poprzedni artykułNa niemieckich autostradach testowane będą pojazdy elektryczne
Następny artykułObowiązki zapisane w dyrektywie 2002/15/WE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj