Strona główna Aktualności Dnia Nowe zasady wjazdu na Litwę. Obowiązek wypełniania formularza

Nowe zasady wjazdu na Litwę. Obowiązek wypełniania formularza

1270
0
No Ratings Information Message

Od 22 lutego 2021 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące kierowców i członków załóg zajmujących się międzynarodowym przewozem komercyjnym osób i towarów na Litwę

Zgodnie z informacją opublikowaną przez Ministerstwo Zdrowia RL, pracowników tych nie obowiązuje konieczność posiadania negatywnego wyniku testu na obecność Covid-19.

Osoby te muszą się jednak izolować od czasu wjazdu na Litwę do czasu jej opuszczenia, ale nie dłużej niż 10 dni. Wyjątek stanowią przewoźnicy przybywający na Litwę na kilka godzin. Chodzi m.in. o kierowców przejeżdżających tranzytem, którzy dostarczają lub odbierają ładunki oraz osoby. Izolacja może zostać skrócona po 7 dniach po wykonaniu testu na COVID-19 (na koszt własny), jeżeli wynik testu jest negatywny.

Przed wjazdem na Litwę należy zarejestrować się na stronie Litewskiego Narodowego Centrum Ochrony Zdrowia Publicznego wypełniając ankietę dostępną w języku angielskim:

FORMULARZ

Zaznaczamy, że formularz nie jest dostosowany do sytuacji pracowników mobilnych, gdyż wymagane jest podanie adresu zamieszkania oraz izolacji.

Oceń artykuł

Poprzedni artykuł23 lutego 2021 w katastrofie lotniczej pod Pszczyną, zginął nasz Przyjaciel, pilot Jacek Główczyński oraz właściciel firmy…..
Następny artykułObostrzenia przy wjeździe z Czech i Słowacji od 27 lutego. Co z kwarantanną dla kierowców?
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj