Strona główna Aktualności Dnia Objazd dla ciężarówek na DK45 w Praszce

Objazd dla ciężarówek na DK45 w Praszce

575

30 września 2016 roku, w Praszce w godzinach popołudniowych zostanie wprowadzony objazd dla jadących DK nr 45. Objazd poprowadzony jest DK nr 42 przez Rudniki, a następnie DK 43 do Wielunia, gdzie ciężarówki wrócą na drogę nr 45. Nie dotyczy samochodów osobowych.

Zmiana organizacji ruchu jest spowodowana kolejnym etapem budowy ronda na wylocie z miasta w kierunku Wielunia (skrzyżowanie drogi krajowej nr 45 i dwóch dróg powiatowych – ul. Kopernika i Szosa Gańska).

Objazd poprowadzony jest drogą krajową nr 42 przez Rudniki, a następnie DK 43 do Wielunia, gdzie ciężarówki wrócą na drogę nr 45. Objazd nie dotyczy samochodów osobowych.

Przebudowa skrzyżowania na rondo ma na celu poprawę bezpieczeństwa, umożliwienie swobodnego włączenia się do ruchu dla kierowców jadących od ul. Kopernika i Szosy Gańskiej oraz uspokojenie ruchu na DK45 na tym odcinku.

Rondo w Praszce kosztować będzie około 2,2 miliona złotych, a buduje go firma „Adac-Lewar” z Przystajni k. Kłobucka i ma być gotowe do końca października tego roku.

 

Źródło: etransport.pl

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy