Strona główna Aktualności Dnia Można już przejechać obwodnicą tego miasta

Można już przejechać obwodnicą tego miasta

116
UDOSTĘPNIJ

9 października 2017 r. do ruchu została oddana druga jezdnia obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S3. Wszystkie węzły drogowe odzyskały pełną funkcjonalność.

Budowa obwodnicy rozpoczęła się we wrześniu 2014 roku. Jej wartość to prawie 300 mln zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.Druga jezdnia poprowadzona została równolegle do istniejącej. Co za tym idzie również obiekty, w tym nowy most na Warcie, powstawały bliźniaczo. Nowością jest pełna dostępność węzła na ul. Kostrzyńskiej. Do tej pory relacje na nim były ograniczone. Można było zjechać do Gorzowa i z niego wyjechać tylko od strony Zielonej Góry. Nie było relacji w kierunku na Szczecin. Po przebudowie ruch odbywa się w obu kierunkach. Pojawiła się również kładka dla pieszych w ciągu ulicy Małyszyńskiej, której do tej pory nie było – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Nowa trasa ma istotne znaczenie dla poruszających się z województw południowych w kierunku północy. Ma pomóc ona rozładować korki, które są szczególnie uciążliwe w sezonie letnim. Druga jezdnia obejścia Gorzowa Wielkopolskiego w ciągu S3 miała być gotowa już w kwietniu br. Jednak termin został przedłużony ze względu na skomplikowane warunku gruntowe. Jednojezdniowa obwodnica Gorzowa budowana była od 2004 roku, kiedy powstał dwukilometrowy odcinek między węzłem Gorzów Południe a ulicą Sulęcińsk. Z kolei 3 lata później udostępniono do ruchu 9,5 km trasy między węzłami Gorzów Północ i Gorzów Południe.

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ