Strona główna Aktualności Dnia Od 27 grudnia nowy obowiązek dla kierowców

Od 27 grudnia nowy obowiązek dla kierowców

417

Od 27 grudnia we Włoszech wchodzi w życie przepis Ministerstwa Transportu, który nakazuje kierowcom udzielenie pomocy rannemu zwierzęciu, które zobaczą na drodze. Będzie to taki sam obowiązek, jak udzielanie pomocy ludziom – ofiarom wypadków.

Dotyczy to również wypadków, które zostały spowodowane przez innych użytkowników dróg. Kierowca wiozący poszkodowane zwierzę do kliniki weterynaryjnej będzie miał takie same, nadzwyczajne uprawnienia, jak ktoś, kto przewozi do szpitala rannego człowieka. Będzie miał prawo do nieprzestrzegania – jeśli to konieczne – znaków ograniczenia szybkości. Będzie też mógł przejechać skrzyżowanie na czerwonym świetle bez narażania się na mandat policyjny.

Przepis ten ukazał się w najnowszym włoskim Dzienniku Ustaw i jest szeroko komentowany przez sobotnie włoskie media. Już dwa lata temu był wprowadzony w stosunku do kierowców, którzy – z własnej winy, czy nie – spowodowali kontuzję lub zranienie zwierzęcia na drodze. Teraz będzie obowiązywał wszystkie osoby prowadzące pojazdy.

Jak napisał dziennik „Corriere della Sera”, przypuszczalnie następnym krokiem w polepszaniu bezpieczeństwa zwierząt na włoskich drogach będzie zorganizowanie specjalnego drogowego pogotowia ratunkowego dla zwierząt.

PAP/wp.pl

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here