Strona główna Aktualności Dnia Odcinkowy pomiar prędkości na DK nr 3

Odcinkowy pomiar prędkości na DK nr 3

211
UDOSTĘPNIJ

ITD zainstalowała na odcinku Babigoszcz – Gniazdowo (Miękowo) DK nr 3 o długości blisko 5 km odcinkowy pomiar prędkości. System ten za pomocą urządzeń zlokalizowanych na początku i końcu odcinka mierzy średnią prędkość pojazdu, bazując na czasie przejazdu.

Jeżeli średnia prędkość przekracza dopuszczalną wartość określoną przepisami, wówczas należy liczyć się z mandatem. Na wspomnianym odcinku DK nr 3 dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t. obowiązuje ograniczenie do 90 km/h, tymczasem zauważono, że niektórzy kierowcy zwalniają znacząco poniżej obowiązującego limitu.

Takie zachowanie powoduje szybsze powstawanie i dalsze wydłużenie się korków w wiosenno – letnie weekendy, co skutkuje rosnącymi problemami z płynną jazdą na tym odcinku DK nr 3 prowadzącym nad bałtyckie wybrzeże. Dlatego GDDKiA apeluje o rozważną jazdę w tym rejonie, dostosowaną do warunków na drodze, pamiętając, że osobom poruszającym się zgodnie z przepisami, tj. z prędkością do 90 km/h (dla samochodów osobowych i motocykli) nie grożą żadne sankcje.

 

Źródło: etransport.pl/gddkia.gov.pl

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here