Strona główna Aktualności Dnia Oferty na przebudowę ronda w Giżycku droższe od kosztorysu

Oferty na przebudowę ronda w Giżycku droższe od kosztorysu

670
0
No Ratings Information Message

Trzech wykonawców złożyło oferty w przetargu na przebudowę ronda na przecięciu drogi krajowej nr 59 z ulicą Świderską w Giżycku. Wszystkie propozycje przekraczają kosztorys zamawiającego.

Przetarg dotyczy przebudowy ronda wraz z rozbudową układu drogowego do przekroju dwujezdniowego. Zamówienie obejmuje także budowę chodników i ścieżek rowerowych oraz budowę drogi serwisowej. Konieczna będzie również przebudowa zatok autobusowych i zjazdów, a także włączeń ulic poprzecznych. Zamawiający – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie – przewidziała na ten cel 12,5 mln zł.

Najniższa oferta złożona przez Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego jest warta 16,6 mln zł. Kolejna, złożona przez konsorcjum z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Giżycka została wyceniona na 16,9 mln zł, a najdroższa oferta firmy Strabag, ponad 18,3 mln zł.

Poza cena, w przetargu mają być oceniane okres gwarancji – tu wszyscy zadeklarowali 72 miesiące oraz zatrudnienia do realizacji zamówienia osób bezrobotnych. Każdy z wykonawców zadeklarował, że da pracę dwóm osobom.

Zadanie ma być wykonane do końca września 2018 roku.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułUstawa o cz.p.k. a inne akty prawne
Następny artykułNa granicy rosyjsko-białoruskiej pojawią się strefy przygraniczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj