Strona główna Aktualności Dnia Olsztyn: Zmiany w organizacji ruchu

Olsztyn: Zmiany w organizacji ruchu

1137
0
No Ratings Information Message

ZNAKOd dzisiaj kierowców z Olsztyna czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z przebudowywanym skrzyżowaniem ulicy Armii Krajowej, Obrońców Tobruku biegnących w ciągu DK-16 i alei Warszawskiej biegnącej w ciągu drogi krajowej nr 51. Skanska, wykonawca inwestycji, przygotowuje oznakowanie skrzyżowania do obowiązujących od jutra zmian w ruchu.

Zmiany będą polegały na zamknięciu odcinka lewej strony jezdni wzdłuż alei Warszawskiej, biegnącego w kierunku centrum. Ruch dwukierunkowy zostanie przeniesiony na sąsiednią jezdnię. Podobnie będzie w przypadku ulicy Obrońców Tobruku, gdzie zamknięta zostanie lewa jezdnia w stronę Ostródy.

Kierowcy jadący ulicą Armii Krajowej od strony Ostródy również powinni spodziewać się zamknięcia lewej strony jedni. Ruch dwukierunkowy odbywać się będzie po drugiej stronie pasa. Specyfika prowadzonych na tym odcinku prac będzie się wiązała w przyszłości z kolejnymi zmianami w ruchu.

W ramach inwestycji realizowanej przez firmę Skanska przedłużony zostanie między innymi pas skrętu w prawo z alei Warszawskiej o długości około 220 m wraz z budową nowego chodnika. Wykonane zostaną również ścieżki rowerowe.

Do zadań wykonawcy będzie należała też przebudowa odwodnienia i sygnalizacji świetlnej, oświetlenia ulicznego i przebudowa chodnika na kilku odcinkach. Prace przy tej inwestycji potrwają do końca lipca tego roku.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykuł129 nowych fotoradarów
Następny artykułŚląskie: Jest decyzja ws. projektu Drogi Głównej Południowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj