Strona główna Aktualności Dnia Otwarcie zachodniej obwodnicy Lublina

Otwarcie zachodniej obwodnicy Lublina

381

Kierowcy będą mogli już korzystać z zachodniej obwodnicy Lublina. Na dziś zaplanowano otwarcie nowo wybudowanej trasy między węzłami Lublin Sławinek i Lublin Węglin w ciągu drogi S19.

Jak informuje GDDKiA, udostępnianie do ruchu odbędzie się w kilku etapach. Pierwsi na nową trasę wjadą kierowcy podróżujący DK-19 z kierunku Rzeszowa i Kraśnika. Później na węźle Lublin Węglin oraz Lublin Szerokie będzie można zjechać ma obwodnicę w kierunku Warszawy i Białegostoku.

W następnej kolejności otwarte zostaną łącznice na węźle Lublin Sławinek dla kierowców jadących S17 od Warszawy w kierunku Kraśnika i Rzeszowa oraz wyjeżdżających z Lublina przedłużeniem al. Solidarności w kierunku Rzeszowa. Jako ostatni etap puszczony zostanie ruch z północnej części obwodnicy Lublina przez węzeł Lublin Sławinek. 

Zachodnia obwodnica Lublina jest częścią budowy drogi ekspresowej S-19 pomiędzy Lublinem a Rzeszowem. Ma blisko 10 km długości. Połączy drogi ekspresowe S12, S17 i S19 i wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum miasta.

Kontrakt był realizowany przez Budimex. Kosztował 423,8 mln zł, z czego prawie 274 mln zł dofinansowała Unia Europejska. Zadanie było realizowane od końca października 2014 roku. 

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here