Strona główna Aktualności Dnia Pakiet Mobilności: od 2022 r. nowe wymagania dla pojazdów o DMC do...

Pakiet Mobilności: od 2022 r. nowe wymagania dla pojazdów o DMC do 3,5 t.

1114
0
5/5 (3)

Część postanowień Pakietu Mobilności weszła w życie w sierpniu 2020 r. Kolejne zmiany czekają nas już w lutym oraz maju 2022 r. – nowe przepisy będą dotyczyły m.in. przewoźników, którzy wykonują transport zarobkowy rzeczy pojazdami o DMC od 2,5 do 3,5 tony.

Na przewoźników dysponujących flotą pojazdów do 3,5 t. zostaną nałożone nowe wymogi. Od 21 lutego 2022 r. konieczne będzie uzyskanie zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, uzyskanie licencji wspólnotowej, a także wykazanie odpowiedniej zdolności finansowej.

Nowe przepisy mają ujednolicić dostęp do rynku transportowego poszczególnym krajom UE.

Przypomnijmy, że zgodnie z obecnym stanem prawnym powyższe wymogi dotyczą jedynie pojazdów powyżej 3,5 t., na rynku przewozowym szykuje się zatem kolejna rewolucja.

Nowe wymogi od lutego, czy od maja? Wszystko zależy od floty.

Przewoźnicy, którzy w swojej flocie posiadają zarówno pojazdy powyżej 3,5 t. jak i o DMC od 2,5 do 3,5 tony będą musieli dostosować się do nowych wymogów już od 21 lutego 2022 r. 

Nieco więcej czasu – (najprawdopodobniej do 21 maja 2022 r.) będą miały firmy transportowe wykonujące przewozy wyłącznie pojazdami o DMC od 2,5 do 3,5 tony. Przewoźnicy wykonujący krajowe przewozy drogowe do 3,5 t. nie będą objęci uregulowaniami Pakietu Mobilności.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPrzygotujemy Twoją firmę na wdrożenie zmian związanych z Pakietem Mobilności
Następny artykułWysokie kary za brak OC w 2022 r.
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj