Strona główna Aktualności Dnia Przygotujemy Twoją firmę na wdrożenie zmian związanych z Pakietem Mobilności

Przygotujemy Twoją firmę na wdrożenie zmian związanych z Pakietem Mobilności

702
0
5/5 (2)

Początek nowego roku będzie stanowił wyzwanie dla wszystkich firm transportowych.

Zespół Kancelarii Prawnej Viggen jest gotowy do działania i pomocy zainteresowanym Przewoźnikom w zakresie wdrażania zmian związanych z Pakietem Mobilności – jesteśmy na rynku od ponad 20-tu lat, przebrnęliśmy razem przez niejedno – począwszy od walki z „viaTOLLami”, falą pozwów kierowców o ryczałty, skończywszy na wdrażaniu płac minimalnych przez kolejne kraje europejskie. Dlatego do PM podchodzimy zadaniowo. Zainteresowanym Klientom proponujemy konkretne rozwiązania uwzględniające specyfikę wykonywanego transportu.

PAKIET MOBILNOŚCI – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Przewoźnicy już teraz zastanawiają się jak będzie wyglądał transport po pełnym wdrożeniu Pakietu Mobilności. Jedno jest pewne – w przyszłorocznym budżecie firm transportowych konieczne będzie uwzględnienie wyższych kosztów prowadzenia działalności. Tego z pewnością nie unikniemy.

Jak wysokie będą to kwoty? W dużej mierze będzie to zależne od specyfiki działalności konkretnej firmy oraz sprawnego wdrożenia procedur, które pozwolą na optymalizację kosztów po 2.02.2022 r. Warto jeszcze zastanowić się, przekalkulować i odpowiedzieć sobie szczerze na pytanie – czy nasza firma będzie w stanie utrzymać się na rynku po wdrożeniu Pakietu Mobilności? Czy zdajemy sobie sprawę czym właściwie jest PM i czego możemy się spodziewać? Szacuje się, że brak możliwości zaliczania kwot diet i ryczałtów na poczet wynagrodzenia, spowoduje zwiększenie kosztów pracowniczych o około 35 %. Wzrost tych kosztów będzie trzeba oceniać indywidualnie, z punktu widzenia każdego przedsiębiorstwa transportowego. Wpływ na to będą miały takie czynniki, jak obowiązująca dokumentacja pracownicza i rodzaj wykonywanych transportów. (Dla przypomnienia – zmiany nie będą dotyczyć przewozów bilateralnych).

Kancelaria Prawna Viggen od lat przeprowadza optymalizacje kosztów w firmach transportowych. Jesteśmy w stanie przygotować rozwiązania oraz interpretacje, które pozwolą na zminimalizowanie negatywnego wpływu Pakietu Mobilności na Państwa firmę.

Zapraszamy do kontaktu:

📨 jak@viggen.pl 📞 519 140 984

📨 biuro1@viggen.pl 📞 509 982 577

Czytaj także:

Kluczowe zmiany dla branży TSL od lutego 2022 r.

Pakiet Mobilności: na jakich zasadach kierowca może wydłużyć czas jazdy o jedną lub dwie godziny?

Jak rozumieć postanowienia Pakietu Mobilności?

Oceń artykuł

Poprzedni artykułProfesor Peter Hilpold: „Tyrolski zakaz jazdy w nocy jest nielegalny”
Następny artykułPakiet Mobilności: od 2022 r. nowe wymagania dla pojazdów o DMC do 3,5 t.
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj