Strona główna Aktualności Dnia Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany

790
No Ratings Information Message

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany przez inspektorów WITD w Rzeszowie. Kontrola odbyła się w piątek 15 grudnia w miejscowości Jawornik (powiat strzyżowski).

Kontrola WITD – pijany kierowca ciężarówki zatrzymany

Kierowca 40-tonowej ciężarówki poruszał się drogą krajową nr 19. Pojazd, w którym przewożono części do maszyn rolniczych z Polski do Rosji, należał do rosyjskiego przedsiębiorcy. Jak informuje GITD, podczas  kontroli podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził intensywny zapach perfum unoszący się w kabinie kierowcy. Wyczuwalna w niej była także woń alkoholu. Inspektorzy przeprowadzili badania na stan trzeźwości kierującego ciągnikiem samochodowym z naczepą. Badanie wykazało 0,59 mg/l (1,23 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Powtórne badanie, przeprowadzone po kilkunastu minutach, dało wynik 0,60 mg/l (1,26 promila) alkoholu.

Kontrola policji

Na miejsce kontroli inspektorzy wezwali patrol Policji, który wykonał kolejne badanie na stan trzeźwości zatrzymanego. Zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przez kierowcę wynosiła 0,72 mg/l (ok. 1,5 promila). Kierowca został zatrzymany przez policjantów celem wykonania dalszych czynności.

Jazda pod wpływem alkoholu

Pijany kierowca został także zatrzymany przez inspektorów oddziału WITD w Krakowie. Do kontroli doszło 12 grudnia ok. godz. 7:00 na jednej z ulic Chrzanowa. Kierowca ponadto poruszał się bez prawa jazdy. Sposób jazdy wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Jak informuje GITD, kierowca w wydychanym powietrzu 0,49 mg/l alkoholu, czyli prawie 1 promil alkoholu. Na miejsce zdarzenia wezwano funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, którzy przeprowadzili dalsze czynności.

GITD przypomina, że zgodnie z polskim prawem, kierowanie pojazdem mechanicznym jest dozwolone, jeżeli stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu jest niższe niż 0,1 mg/l. W analizowanym przypadku stężenie to było aż siedmiokrotnie wyższe od dopuszczanego, co jednoznacznie wskazywało, że kierowca była pod znacznym wpływem alkoholu.

 

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko