Strona główna Aktualności Dnia Podpisano umowę na budowę tego odcinka S61

Podpisano umowę na budowę tego odcinka S61

644
0
No Ratings Information Message

Podpisano umowę na budowę tego odcinka S61. Mowa o odcinku drogi ekspresowej S61 od Szczuczyna do węzła Ełk Południe. Umowa w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka została podpisana 6 sierpnia br. Trasa ma 23 km długości.

Podpisano umowę na budowę tego odcinka S61

Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm Porr SA Warszawa, Porr Bau GmbH Wiedeń, UNIBEP SA Bielsk Podlaski. Realizacja zadania ma zakończyć się w III kwartale 2021 r. „Via Baltica to jedna z najważniejszych tras, nie tylko z punktu widzenia układu komunikacyjnego Polski, ale i całej Europy Środkowo-Wschodniej. Dzisiaj podpisujemy umowę na budowę przedostatniego jej odcinka, od obwodnicy Szczuczyna do Ełku. To, że prawie cała Via Baltica jest już w realizacji, jest wynikiem determinacji obecnego rządu, który przykłada szczególną wagę do jej jak najszybszego ukończenia. Dla regionu budowa drogi ekspresowej oznacza bezpośrednie połączenie komunikacyjne z międzynarodową trasą, która połączy północ i południe Europy” – powiedział, cytowany na stronie www.gov.pl, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, w ramach inwestycji ma powstać „odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej S61 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Połączenie z siecią dróg lokalnych będzie możliwe poprzez węzły drogowe Guty oraz Ełk Południe”.

Droga S61 w warmińsko-mazurskim

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego droga ekspresowa S61 Szczuczyn – Raczki jest podzielona na trzy odcinki realizacyjne:

  • „Szczuczyn – Ełk Południe (23 km),
  • Ełk Południe – Wysokie (23 km, w tym połączenie z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o długości  4 km),
  • Wysokie – Raczki (20 km)” – wymienia Ministerstwo Infrastruktury.

Umowa podpisana 6 sierpnia br. na odcinek Szczuczyn-Ełk zamyka etap przygotowawczy budowy drogi ekspresowej S61 na Warmii i Mazurach.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPrzeładowany o 5 ton – dostawczaki skontrolowane
Następny artykułJazda niesprawnym pojazdem i na cudzej karcie…czyli kolejny przewoźnik utraci licencję w związku z KREPTD?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj