Strona główna Aktualności Dnia Pojazd bez odpowiedniego zezwolenia zablokował rondo

Pojazd bez odpowiedniego zezwolenia zablokował rondo

1016
0
No Ratings Information Message

Pojazd bez odpowiedniego zezwolenia zablokował rondo. Mowa o prawie 40-metrowej długości ciężarówce, która zablokowała rondo w okolicy Żdżary na autostradzie A2 pod Koninem. Do zdarzenia doszło 4 kwietnia 2018 r. w godzinach porannych.

Pojazd bez odpowiedniego zezwolenia zablokował rondo

Na miejsce udali się inspektorzy z konińskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, którzy pomogli w odblokowaniu skrzyżowania. Następnie dokonali kontroli drogowej ponadgabarytowej ciężarówki – sprawczyni blokady. W toku kontroli okazało się, że zespół pojazdów wraz z ładunkiem mierzył 38,9 metra. Kierowca okazał funkcjonariuszom zezwolenie kategorii V. Na podstawie tego zezwolenia kierowca ma uprawnienia do przejazdu pojazdu wraz z ładunkiem tylko do 30 metrów długości. W tym przypadku konieczne było zezwolenie kategorii VII.

Kary

Pojazd do czasu uzyskania odpowiedniego zezwolenia został skierowany na parking strzeżony. Za brak odpowiedniego zezwolenia wobec przewoźnika będzie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 15 tys. zł.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułUtrudnienia na A4 Katowice-Kraków
Następny artykułBędzie trzeci pas na autostradowej obwodnicy Poznania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj