Strona główna Aktualności Dnia Polisolokaty – pomoc w uzyskaniu środków

Polisolokaty – pomoc w uzyskaniu środków

300
0
5/5 (2)

Kancelaria Prawna Viggen oferuje wsparcie Klientom w sprawach związanych z roszczeniami wynikającymi z umów ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi (tzw. polisolokaty). Dzięki długoletniemu doświadczeniu i gruntownej wiedzy na temat nieuczciwych praktyk ubezpieczycieli i zawieranych w umowach klauzul abuzywnych, jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom efektywną pomoc w zakresie odzyskania nienależnie pobranych przez Towarzystwa środków pieniężnych.
Roszczenia związane z tzw. „polisolokatami” w zależności od konkretnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, można podzielić na:
1) Roszczenia dot. opłat pobranych z tytułu likwidacji umowy ubezpieczenia na życie, zawartej z Ubezpieczeniowymi Funduszami Kapitałowymi i/lub opłat administracyjnych/za zarządzanie/za zawarcie i prowadzenie umowy pobieranych od każdej wpłaconej składki bieżącej w trakcie całego okresu trwania umowy;
2) Roszczenia dot. odzyskania całości strat finansowych poniesionych w związku z umową z UFK – w tym zakresie kwestionujemy legalność całej umowy i dochodzimy jej nieważności, poprzez co możliwe jest odzyskanie przez konsumenta całej sumy wpłaconych składek na ubezpieczenie.
W zakresie różnorodnych opłat stosowanych przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe warto zaznaczyć, że bezprawne pobieranie wspomnianych opłat od posiadaczy umów indywidualnych, czy grupowych z UFK jest wciąż potwierdzane w licznych wyrokach, które zapadają przeciwko takim towarzystwom jak Aegon, Allianz, PKO (dawniej Nordea), Compensa, Uniqa (dawniej AXA), Vienna (dawniej Scandia), EUROPA czy Open Life. Szacuje się, iż ponad 98% postępowań dotyczących zwrotu tzw. opłaty likwidacyjnej kończy się korzystnie dla konsumenta. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku opłat pobieranych od każdej wpłacanej przez konsumenta składki bieżącej (ujmowanych różnorako w zależności od Towarzystwa). Niejednokrotnie w przypadku jednej polisolokaty Towarzystwo stosowało bowiem klauzule abuzywne tak w zakresie opłat likwidacyjnych, jak i opłat administracyjnych/za zarządzanie/za zawarcie i prowadzenie umowy.
Obecnie konsument może żądać zwrotu bezprawnie pobranych opłat bądź poniesionych strat finansowych nawet w przypadku umów ubezpieczenia na życie UFK, które zostały rozwiązane w okresie 10 lat wstecz.

Kancelaria Prawna Viggen jako doświadczony ekspert funkcjonujący na rynku od 24 lat ze stałą kadrą wyspecjalizowanych prawników, specjalistów, księgowych i współpracujący z podmiotami powiązanymi takimi jak Stowarzyszenie „Najlepsza Droga” podmiotem rozliczającym jak spółka VTS Project oraz spółkami gwarantującymi bezpieczeństwo i gwarancję legalności (Logistic Technologies) staje się dla Państwa idealnym partnerem gwarantując pełną, bezpieczną, komplementarną i spójną obsługę ekspercką.

Zapraszamy do współpracy:

tel.: 509-982-577, 12 637-24-57,
e-mail: biuro11@viggen.pl
tel.: 519-140-984,
e-mail.: jak@viggen.pl 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNowe zasady zatrudniania obywateli Ukrainy – zmiany od 1 lipca 2024 r
Następny artykułJak usunąć WIBOR z umowy?
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj