Strona główna Aktualności Dnia Polska liderem w transporcie

Polska liderem w transporcie

977
0
No Ratings Information Message

Francuski instytut badawczy przedstawił wyniki, które wskazują, że połowa handlu międzynarodowego obsługiwana jest przez samochody ciężarowe pochodzące z czterech państw.

Jak informują zagraniczne media chodziło o ukazanie głębokiej zmiany w europejskim transporcie drogowym porównując ruch ładunków towarowych, biorąc pod uwagę tonokilometry wśród pojazdów zarejestrowanych w różnych krajach Unii Europejskiej w latach 1999 i 2014.

W 1999 w pierwszej dziesiątce krajów znalazły się: Niemcy, Holandia, Francja, Hiszpania i Włochy, podczas gdy w 2014 roku te kraje to: Polska, Hiszpania, Holandia, Niemcy i Czechy.

Analizując okres między rokiem 2006 a 2014 krajem z największym wzrostem procentowym była Bułgaria (+ 164%), następnie Polska (+ 124%) i Litwa (+ 59%), natomiast kraje, które zanotowały największy spadek to Dania (-67%), Austria (-58%) i Włochy (-51%).

W 2014 roku największa liczba ładunków została przewieziona w samochodach zarejestrowanych w Polsce – 154.303 mld ton / km. Na drugim miejscu uplasowała się Hiszpania, na trzecim Niemcy a na czwartym miejscu znajdują się samochody z pochodzące z Holandii z 39.632 mld ton / km.

Samochody ciężarowe pochodzące z tych czterech krajów przewożą połowę towarów jakie transportowane są w granicach UE.

 

Źródło: etransport.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPrzedsiębiorco, czy zgodnie z prawem rozliczasz kierowców?
Następny artykułKomisja Europejska zleciła utrzymanie kontroli w strefie Schengen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj