Strona główna Informacje prawne Przedsiębiorco, czy zgodnie z prawem rozliczasz kierowców?

Przedsiębiorco, czy zgodnie z prawem rozliczasz kierowców?

1036
0
No Ratings Information Message

W obecnych czasach nie da się realizować sprawnie transportu bez wykorzystania przedmiotowego oprogramowania. Tak więc niemalże każdy pracodawca branży TSL zapewne zadawał sobie kiedyś pytanie: jak wybrać z najlepszych programów służących do wyliczania: ewidencji czasu pracy kierowców, raportów naruszeń, delegowania kierowców, wyliczenia wynagrodzenia i oskładkowania ZUS i US, wyliczenia ewidencji i płacy minimalnej państw zagranicznych? Czym kierować się podczas wybierania oprogramowania do rozliczania kierowców? Przeczytaj i poznaj odpowiedzi na te nurtujące branżę transportową pytania!

W branży TSL istnieje rosnące zapotrzebowanie na oprogramowanie prawne pozwalające na szybkie, pewne i bezpieczne dokumentowanie oraz rozliczanie dziesiątek różnorodnych operacji prawnych wywierających skutki biznesowe. Dlatego właśnie spółka VTS Project Sp. z o.o. opracowała program, który wreszcie legalnie i bezpiecznie umożliwia dokonywanie rozliczeń wynagrodzeń. VTS, bo o nim mowa, to program prawny, zaprojektowany przez prawników prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, przetestowany przez prawników i rozwijany przez prawników, którego elementy zostały oparte na rozwiązaniach rekomendowanych przez ITD i Stowarzyszenie PIP. Pozwala on legalnie wypłacać znacznie niższe oskładkowanie ZUS i US przy wypłacie tego samego wynagrodzenia netto (średnio około 1000 zł mniej miesięcznie w przeliczeniu na jednego kierowcę). VTS nie pozwala na dokonywanie wyliczeń matematycznie korzystniejszych ale nielegalnych. Program VTS na bieżąco w każdym miesiącu prawidłowo wylicza wynagrodzenie krajowe, niemieckie, francuskie i innych krajów UE, przez co pracodawcy nie ponoszą sankcji w wysokości po 0,5 mln euro za dany kraj oraz nie będą mieć nieprawidłowości w oskładkowaniu dla pracowników krajowych i delegowanych. VTS pozwala uniknąć sankcji w postaci obligatoryjnego zerwania kontraktu z przewoźnikiem, który w ciągu 48 godzin nie okaże się wypłatą wynagrodzenia na poziomie, co najmniej minimalnej stawki obowiązującej we Francji. VTS pozwala racjonalnie zagospodarować ad hoc pracownikami, co wpływa każdego dnia na elastyczność pracy. Ponadto umożliwia oszczędności w czasie wyliczenia wynagrodzeń krajowych i międzynarodowych względem manualnego wyliczenia wynagrodzenia w stopniu co najmniej 1:10 (!), a ponadto na poziomie dokładności absolutnie nieosiągalnym podczas manualnego wyliczenia, co powoduje, że w ogóle polscy pracodawcy mają szansę na realizację transportu na terenie Niemiec i Francji.

Nie sposób również pominąć korzyści długoterminowych, które przynieść może korzystanie z programu. VTS chroni przed sankcją polegającą na zakazie świadczenia usług transportowych na terenie Francji w przypadku stwierdzenia recydywy polegającej na uchybianiu wypłaty płacy minimalnej kierowców delegowanych do pracy we Francji, chroni przed sankcjami PIP, zabezpiecza przed roszczeniami państw UE o wypłatę za 10 lat wstecz oskładkowania według stawek tych krajów, a także chroni przed roszczeniami sądowymi za 3 lata wstecz z tytułu nieprawidłowo (zaniżonych) składników z tytułu wynagrodzeń, dodatków i delegowania. VTS wprowadza nowe standardy jakościowe wśród pracowników, ponieważ jako program prawny nie pozwala na nielegalne wyliczanie wynagrodzeń oraz ich składników. VTS jest obecnie najnowocześniejszym sposobem świadczenia wyspecjalizowanych usług prawnych w Polsce i Europie, który nie posiada odpowiednika na rynku.

 

Chcesz wreszcie w świetle zmieniających się przepisów,

poprawnie tj. w granicach na jakich pozwala na to

ustawodawstwo polskie i unijne

rozliczać kierowców?

Zadzwoń pod nr telefonu: (12) 637 24 57

i uzyskaj dostęp do programu, dzięki któremu legalnie i bezpiecznie zaczniesz zarządzać finansami swojej firmy!

 

Oferta weryfikacji wynagrodzenia dostępna jest także dla biur rachunkowych oraz kierowców.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułZatrudniasz kierowców, ale oni ciągle uciekają do konkurencji? Co Firmy Transportowe robią nie tak?
Następny artykułPolska liderem w transporcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj