Strona główna Aktualności Dnia Polsko-hiszpańskie rozmowy o transporcie

Polsko-hiszpańskie rozmowy o transporcie

690
0
No Ratings Information Message

Wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska uczestniczyła w X Polsko-Hiszpańskich Konsultacjach Międzyrządowych, które odbyły się 23 czerwca 2014 r. w Gdańsku. Spotkała się z hiszpańską minister ds. rozwoju Aną Maríą Julián Pastor. Rozmowy dotyczyły kluczowych elementów współpracy bilateralnej w zakresie rozwoju transportu drogowego, kolejowego, lotniczego i morskiego. 


Szczególną uwagę poświęcono wdrażaniu nowoczesnych technologii i inteligentnych systemów transportowych (ITS) stanowiących ważne narzędzie wspomagające realizację Strategii Rozwoju Transportu do 2020 r. Systemy te mają za zadanie poprawę jakości płynności ruchu, bezpieczeństwa i lepszego wykorzystania infrastruktury. 

Dalszy rozwój współpracy polsko-hiszpańskiej planowany jest także w sektorze kolejowym, zarówno w zakresie stosowania systemów zarządzania ruchem kolejowym, w których Hiszpania należy do europejskich liderów, jak i rozwoju sieci kolei dużych prędkości (powyżej 200 km/h).

Omówiono również plany rozbudowy i modernizacji polskiej infrastruktury drogowej i kolejowej w kontekście możliwości finansowych, jaki stwarza dostęp do funduszy unijnych oraz formuła partnerstwa publiczno-prywatnego.

Źródło: MIR

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPolska: ograniczenia w ruchu ciężarowym
Następny artykułBudowa wiaduktu na DK 92

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj