Strona główna Aktualności Dnia Postępy w budowie autostrady A1

Postępy w budowie autostrady A1

318
UDOSTĘPNIJ

Kilka kilometrów nawierzchni tygodniowo przybywa na autostradzie A1, na odcinku z Kowala do Włocławka – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Odcinek ten buduje w tej chwili polsko – włoskie konsorcjum.

Z danych GDDKiA wynika, że prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem i powinny zakończyć się w czerwcu. Rzecznik Dyrekcji, Jan Krynicki mówi, że na placu budowy pracuje w tej chwili kilkaset osób. Jednocześnie w wylewaniem asfaltu, trwa tam budowa mostów, wiaduktów, oraz miejsc obsługi podróżnych – czyli parkingów, miejsc sanitarnych oraz punktów usługowych. Trwa też budowa ekranów dźwiękochłonnych i barier energochłonnych. Nieoficjalnie przedstawiciele GDDKiA mówią, że pracę zakończą się jeszcze w maju. Otwarcie odcinka umożliwi dojazd z Łodzi do Trójmiasta.

O wiele gorzej sytuacja wygląda na budowie autostrady A4. Najbardziej opóźniony jest odcinek na wschód od Rzeszowa w stronę granicy z Ukrainą. Generalna Dyrekcja musi ponownie wybrać wykonawcę tego odcinka, po tym, jak poprzedni zszedł z placu budowy. Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy nowy wykonawca będzie mógł wejść na plac budowy, ale z ogólnych szacunków wynika, że autostradą A4, od granicy z Ukrainą do Niemiec można będzie przejechać prawdopodobnie pod koniec 2015 roku.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here