Strona główna Aktualności Dnia Powstanie kolejna część obwodnicy Skawiny

Powstanie kolejna część obwodnicy Skawiny

628
0
No Ratings Information Message

Powstanie kolejna część obwodnicy Skawiny – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozstrzygnął przetarg na budowę obwodnicy Skawiny. Mowa o odcinku pomiędzy DK-44 a drogą wojewódzką nr 953. Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Energopol z Krakowa.

Powstanie kolejna część obwodnicy Skawiny – za ile

Mimo, że oferta jest znacznie wyższa niż zakładał zamawiający, była ona najkorzystniejszą z zaproponowanych. Oferta Energopol wyceniona została na blisko 32,964 mln zł. Planowany budżet ZDW na to zadanie to 18,285 mln zł. Samorządowy zarządca dróg dołoży zatem środki na realizację tego zadania.

Kolejny odcinek obwodnicy

Wykonawca będzie miał za zadanie połączyć drogę krajową nr 44 (od strony Oświęcimia) z drogą wojewódzką nr 953 w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej. W tym momencie trwa budowa tzw. drugiego etapu obwodnicy tego miasta. To część obwodnicy pomiędzy ulicą Energetyków w Skawinie oraz drogą krajową nr 44. W 2006 roku samorząd gminny wybudował fragment od DK-44 od strony Krakowa do ulicy Energetyków. W planach jest także przebudowa tej trasy. Droga ma być podniesiona do standardu drogi klasy GP. Ma pomóc to w płynniejszym wjeździe z obwodnicy na DK-44.

 

Pierwszy etap obwodnicy

W listopadzie 2014 roku zakończył się pierwszy etap budowy obwodnicy Skawiny. Ma ponad 2 km długości. Cena inwestycji wyniosła 43,7 mln zł. W większości sfinansowany został ze środków unijnych. Pozostałe środki pochodziły z budżetu województwa i gminy.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPowstaną dwa odcinki S7 na Mazowszu
Następny artykułTragiczne święta na polskich drogach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj