Strona główna Aktualności Dnia Walka z nieuczciwą konkurencją, czyli jak działa Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców?

Walka z nieuczciwą konkurencją, czyli jak działa Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców?

273
UDOSTĘPNIJ

Poprawa bezpieczeństwa na drogach, walka z nieuczciwą konkurencją – takie m.in. możliwości niesie ze sobą Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego. O jego potencjale, a także wymagania jakie stać będą przed samorządami odpowiedzialnymi za przekazywanie danych, debatowali szefowie wydziałów komunikacji z całego kraju zebrani w Starostwie Powiatowym w Poznaniu.

KREPTD to system teleinformatyczny będący bazą danych przedsiębiorstw transportu drogowego, które uzyskały zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego przez wyznaczony do tego celu właściwy organ. KREPTD prowadzony jest przez każde państwo członkowskie Unii Europejskiej. Jak informuje GDDKiA, rejestr będzie składać się z trzech ewidencji:

1. przedsiębiorców posiadających zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego;

2) poważnych naruszeń, o których mowa w art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia (WE) nr 1071/2009;

3) osób, które zostały uznane za niezdolne do kierowania operacjami transportowymi przedsiębiorcy do czasu przywrócenia dobrej reputacji, zgodnie z art. 6 ust. 3 rozporządzenia (WE) nr 1071/2009.

Rejestr ma zacząć funkcjonować do 30 listopada br.

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here