Strona główna Aktualności Dnia Prawdziwa Rewolucja W Mocowaniu Ładunków

Prawdziwa Rewolucja W Mocowaniu Ładunków

637
0
5/5 (4)

Prawdziwa rewolucja w mocowaniu ładunków !

Firma Logistic Technologies przygotowała uniwersalne rozwiązanie, które pomoże Ci uniknąć mandatu oraz innych przykrych konsekwencji. 

SYSTEM SIATKO-PASÓW „MiNi”

REWOLUCYJNY SYSTEM MOCOWANIA ŁADUNKÓW PODCZAS TRANSPORTU!

SYSTEM SIATKO-PASÓW „MiNi” to nowatorski sposób mocowania ładunków podczas transportu, który można wykorzystać zarówno przy metodzie siłowej mocowania (poprzecznego opasania), jak i przy metodzie kształtowej (siatkowej).

System siatko-pasów MiNi:

a) drastycznie zmniejsza uszkodzenia ładunku i jego opakowań;

b) drastycznie zmniejsza zużycie pasów oraz zapotrzebowanie na wymianę pasów na nowe;

c) całkowicie uniezależnia przewoźnika lub nadawcę od konieczności wykorzystania naczepy wzmocnionej typu XL, co znacząco wpływa na obniżenie kosztów zakupu naczep a pośrednio kosztów realizacji frachtów, ponieważ system siatko-pasów MiNi „buduje” wewnątrz skrzyni ładownej własną niezależną od naczepy, konstrukcję normatywnego kształtowego mocowania zgodną z normą EN 12 195-x;

d) system siatko-pasów MiNi wpływa wydatnie i realnie na obniżenie kosztów po stronie zarówno przewoźników jak i nadawców.

 

Dotychczas przewoźnicy wykorzystywali albo klasyczne pasy do mocowania albo klasyczne siatki. Obydwa te rozwiązania posiadały jednak istotne wady. Pasy stosowano najczęściej metodo siłową „poprzecznego opasania”, co wpływało na niszczenie zarówno ładunku jak i szybkie zużycie pasów. Natomiast klasyczne „stałe” siatki, są drogie, można wykorzystać je jedynie metodą kształtową i nie nadają się do wykorzystania przy wszystkich typach ładunków.

Te bolączki i problemy klasycznych pasów oraz klasycznych siatek, zostały całkowicie rozwiązane przez system siatko-pasów MiNi, które nie dość że są tanie, to przede wszystkim można je zastosować zarówno metodą siłową jak i kształtową – są zatem niezwykle uniwersalne.

Ważne, że każdy kierowca który potrafi zastosować pasy, potrafi także obsługiwać (mocować) siatko-pasy MiNi, ponieważ system siatko-pasów MiNi, wywodzi się z klasycznych pasów.

Wbrew pozorom montaż siatko-pasów MiNi trwa mniej więcej tyle samo czasu co montaż klasycznych pasów.

Siatko-pasy Mini posiadają jeszcze jedną zaletę – zastępują belki blokujące poprzecznie, co ma wiele korzystnych skutków:

 • brak konieczności zakupu i posiadania na naczepie normatywnych belek blokujących;
 • możliwość wykonania wielu grodzi wewnątrz skrzyni ładownej naczepy.

 

Dodatkowo nasz system pozwala nawet na milionowe oszczędności – Siatko-Pasy „MiNi” są niezwykle wytrzymałe – pozwalają nawet na 10 lat eksploatacji. Standardowe pasy mocujące należy wymieniać co ok. 2 lata. Zwykłe pasy koloru pomarańczowego (co do zasady najmocniejsze) po kilku latach użytkowania nie dają gwarancji, że nasz ładunek jest bezpieczny.

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU SIATKO-PASÓW „MiNi”

SYSTEM SIATKO-PASÓW „MiNi” pozwala przy użyciu dotychczasowych pasów i PASÓW „MiNi” zastąpić mocowanie siłowe mocowaniem kształtowym, co pozwala unieruchomić niemalże każdy ładunek w bardzo szybki i prosty sposób bez uszkodzeń opakowania ładunków.

SYSTEM SIATKO-PASÓW „MiNi” zastępuje naczepę typu XL, co daje oszczędności w koszcie frachtu i uniezależnia nadawcę od weryfikacji naczepy XL.

Mocując ładunki przy użyciu SYSTEMU SIATKO-PASÓW „MiNi” transportować można zgodnie z Normą EN 12 195-1 niemalże wszystkie ładunki, także najtrudniejsze do unieruchomienia ładunki typu: Big Bag, ładunki kruche i delikatne, ładunki w delikatnych i łatwych na uszkodzenia opakowaniach, płyty wiórowe itp., meble, szkło, ceramikę, elektronikę, napoje, butelki, itp.

Jednocześnie SYSTEM SIATKO-PASÓW „MiNi” można wykorzystać także w tradycyjnej metodzie siłowej poprzecznego opasania (jako zwykłe pasy mocujące).

NA CO POZWALA SYSTEM SIATKO-PASÓW „MiNi”?

SYSTEM SIATKO-PASÓW „MiNi” w połączeniu z dotychczas używanymi pasami pozwala na:

 • unieruchomienie ładunku zarówno w kierunkach bocznych, jak i w kierunku do przodu oraz do tyłu (można zrezygnować z belek blokujących poprzecznych);
 • wykonanie siatki bez zakupu siatki;
 • stworzenie siatki dowolnych rozmiarów (z dużymi lub małymi oczkami);
 • nałożenie siatki na różne kształty ładunków.

CO WĘCEJ…

 • Za pomocą SIATKO-PASÓW „MiNi” można mocować ładunki przylegające do siebie o różnej wysokości.
 • Czas wykonania siatki z SIATKO-PASÓW „MiNi” jest niemalże identyczny do czasu założenia tradycyjnych pasów metodą poprzecznego opasania.
 • SIATKO-PASY „MiNi” można zakupić w cenie zbliżonej do zwykłych pasów mocujących.
 • Tradycyjne pasy znajdujące się w posiadaniu każdego przewoźnika, można wykorzystać w SYSTEMIE SIATKO-PASÓW „MiNi”.
 • SYSTEM SIATKO-PASÓW „MiNi” NALEŻY DO PRZEWOŹNIKA, który może mocować przy jego udziale wszystkie inne typy ładunków swoich klientów.
 • SYSTEM SIATKO-PASÓW „MiNi” jest patentem i produktem polskim, wyprodukowanym dla Logistic Technologies Sp. z o.o. przez firmę SpanSet Polska Sp. z o.o.
 • SYSTEM SIATKO-PASÓW „MiNi” można wykorzystać w transporcie drogowym, lotniczym, wodnym, kolejowym.

SIATKO-PAS „MINI” wykonany jest z najwyższej jakości komponentów normatywnych i jest testowany na zrywanie zgodnie z przewidzianymi normami przez co system pozwala na normatywne unieruchomienie ładunku zarówno metodą kształtową (siatkową) jak i metodą siłową (poprzecznego opasania).

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA SIATKO-PASÓW „MiNi”

 • Ogromna wygoda mocowania;
 • Brak zniszczeń ładunków i ich opakowań (zmniejszenie kosztów szkód);
 • Mocowanie zarówno siłowe, jak i kształtowe;
 • Gwarancja błyskawicznego montażu (założenie na ładunek);
 • Zmniejszenie kosztów kontraktowania frachtu poprzez rezygnację z naczep wzmocnionych XL i rezygnację z zapotrzebowania na belki blokujące;
 • Unieruchomienie normatywnie niemalże każdego ładunku.

Do umocowania 33 lub 64 palet (o różnych wymiarach) wystarczy 16 PASÓW „MiNi” (1 pas systemowy na rajkę czyli max 16 pasów) oraz 8 tradycyjnych pasów znajdujących się na wyposażeniu każdego przewoźnika.

Poniżej przedstawiamy instrukcję założenia szlufki w klamrze stalowej i instrukcję zamontowania szlufki ruchomej.

CECHY SIATKO-PASÓW „MiNi”

 • Komplet: 16 pasów pionowych ze „szlufkami” (pasy 9 m), 8 pasów poziomych (pasy 9 m), 16 łączników metalowych;
 • Norma: EN 12 195-1;
 • Kolor: Pomarańczowy;
 • Waga produktu z opakowaniem jednostkowym: ok. 70 kg.

Jeśli jesteś zainteresowany Siatko-pasami MiNi lub chcesz się dowiedzieć więcej na ich temat – ZADZWOŃ lub NAPISZ do nas:

tel: 509-98-25-77

tel.:  519-140-984

jak@viggen.pl

biuro1@viggen.pl

 

POSTAW NA  BEZPIECZEŃSTWO W MOCOWANIU ŁADUNKÓW – ZAMÓW JUŻ TERAZ ZESTAW SIATKO-PASÓW „MiNi” Na ALLEGRO

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułObowiązkowy powrót kierowców i pojazdów do bazy – jakie warunki należy spełnić?
Następny artykułKAŻDY NADAWCA MUSI WYKONAĆ TO BADANIE…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj