Strona główna Aktualności Dnia Projekt finansowania dróg zniszczonych przy budowie autostrad

Projekt finansowania dróg zniszczonych przy budowie autostrad

423

Powstanie projekt ogólnopolskiego programu finansowania odbudowy dróg lokalnych, które zniszczono podczas budowy autostrad i dróg ekspresowych – zdecydowali samorządowcy we wtorek na spotkaniu w Toruniu.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zarządu województwa kujawsko-pomorskiego oraz samorządów gmin i powiatów tego regionu, w których budowana jest autostrada A1, a także reprezentanci organizacji samorządów z Łódzkiego, Małopolski, Lubelskiego i Pomorza.

Wszyscy podkreślali, że samorządy same nie poradzą sobie z remontem dróg rozjeżdżanych przez ciężkie samochody i maszyny podczas budowy autostrad i tras ekspresowych.

Zebrani uznali, że konieczne jest opracowanie programu, który pomoże finansować remonty dróg. Zgodnie z propozycjami samorządowców, rząd co roku miałby przekazywać pieniądze, które byłyby dzielone na poszczególne województwa przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Powołano zespół do opracowania projektu, który w ciągu miesiąca ma go przygotować. W jego skład weszli przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, pięciu reprezentantów samorządów lokalnych z woj. kujawsko-pomorskiego i jeden z woj. łódzkiego.

Gotowy projekt marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki przedstawi Konwentowi Marszałków RP i ministrowi transportu.

PAP

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy