Strona główna Aktualności Dnia Promil alkoholu w organizmie u białoruskiego kierowcy

Promil alkoholu w organizmie u białoruskiego kierowcy

999
0
5/5 (2)

Kolejny bezmyślny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany. Wynik kontroli to prawie promil alkoholu w organizmie u białoruskiego kierowcy!!!

Nietrzeźwi kierowcy ciężarówki

Prawie promil alkoholu miał kierowca białoruskiej ciężarówki, który na autostradzie A2 został zatrzymany do kontroli drogowej lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy kierowca został przekazany policji poinformowało GITD.

Międzynarodowy transport drogowy po alkoholu

W piątek, 23 lutego 2018 r. inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymał do kontroli drogowej na autostradzie A2 ciągnik siodłowy z naczepą, którym białoruski przewoźnik wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy.

Czujność Inspektora

Podczas rozmowy z kierowcą inspektor wyczuł od niego woń alkoholu. Podejrzenia kontrolującego potwierdziło badanie trzeźwości. Alkomat wykazał 0,47 mg/l (prawie 1 promil) alkoholu w wydychanym powietrzu u kierującego.

Konsekwencje prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu

Pamiętajmy prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem.

§1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§4. Jeżeli sprawca czynu określonego w §1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art.173 sprowadzenie katastrofy w ruchu, art.174 sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu, art.177 spowodowanie wypadku w ruchu lub art.355 spowodowanie wypadku komunikacyjnego przez żołnierza §2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w §1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułREWOLUCJA! Od 28 lutego 2018 ZAKAZANY jest przewóz ładunków mocowanych niezgodnie z normą EN 12 195-1
Następny artykułKREPTD – najpoważniejsze naruszenia (NN) – #17

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj