Strona główna Aktualności Dnia Przeciążona o prawie 21 ton

Przeciążona o prawie 21 ton

151

Przeciążona o prawie 21 ton. Mowa o ciężarówce, która zatrzymana została przez mazowieckich inspektorów ITD. Do kontroli 18 czerwca doszło na ekspresowej „siódemce” koło Grójca.

Przeciążona o prawie 21 ton

Pojazdem przewożono pięć betonowych szamb. „Zespół pojazdów zatrzymano i skierowano do najbliższego punktu kontrolnego w miejscowości Widów koło Grójca. Tam sprawdzono jego rzeczywistą wagę i wymiary. Ciężarówka z przyczepą i ładunkiem ważyła 60,6 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Znaczne przeciążenie wpłynęło także na przekroczenie dopuszczalnego nacisku podwójnej osi napędowej ciężarówki o 6,6 tony. Oprócz tego zatrzymany zespół pojazdów był za długi o ponad 1 metr i 15 centymetrów” – informuje ITD.

Kary

Kierowcę ukarano mandatem. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowania administracyjne zagrożoną łączną kwotą w wysokości 27 tysięcy złotych (15 tys. zł i 12 tys. zł). ITD przypomina o zagrożeniach jakie niesie ze sobą znaczne przekroczenie DMC pojazdu: brak stabilności pojazdu w trakcie jazdy, wydłużona droga hamowania, degradacja nawierzchni jazdy.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here