Strona główna Aktualności Dnia Rusza remont na węźle Gliwice wschód

Rusza remont na węźle Gliwice wschód

285

Dzisiaj tj. 17 października Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rusza z remontem nawierzchni na fragmencie węzła Gliwice Wschód, dawniej Maciejów. To miejsce gdzie łączy się autostrada A1 łączy się z drogą krajową nr 88. Prace mają trwać do 5 listopada.

Jak informuje zarządca drogi, remont podzielony został na cztery etapy. W pierwszym, który ruszy w poniedziałek 17 października, dla ruchu zostanie zamknięta łącznica wyjazdowa z autostrady A1 na drogę krajową nr 88 w kierunku Bytomia. Objazd będzie prowadzony przez łącznicę zjazdową z autostrady A1 na drogę krajową nr 88 w kierunku Gliwic, do węzła drogi krajowej nr 88 z drogą krajową nr 78. Tam uczestnicy ruchu będą nawracać w kierunku Bytomia. Ten etap, związany z pracami naprawczymi uszkodzonego odcinka łącznicy, potrwa do czwartku, 20 października. 

Od 21 października zostanie zamknięta dla ruchu łącznica wjazdowa na autostradę A1 z drogi krajowej nr 88 od Gliwic. Zaplanowany objazd poprowadzi drogą krajową nr 88 w kierunku Bytomia aż do węzła drogi krajowej nr 88 z ulicą Szkubacza, na którym uczestnicy ruchu będą nawracać na drogę krajową nr 88 w kierunku Gliwic. Te prace potrwają do 24 października br.

W trzeciej fazie remontu, która według planów ruszy 25 października, zostanie zamknięta łącznica wyjazdowa z autostrady A1 na drogę krajową nr 88 w kierunku Gliwic. Objazd będzie prowadzony przez łącznicę wyjazdową z autostrady A1 na drogę krajową nr 88 w kierunku Bytomia aż do węzła drogi krajowej nr 88 z ulicą Szkubacza, na którym uczestnicy ruchu będą nawracać na drogę krajową nr 88 w kierunku Gliwic – informuje GDDKiA. Te prace potrwają do 27 października br.


Ostatnia faza zostanie rozpoczęta 2 listopada br. Wówczas zostanie zamknięta dla ruchu łącznica wjazdowa na autostradę A1 z drogi krajowej nr 88 od Bytomia. Objazd ma być poprowadzony drogą krajową nr 88 w kierunku Gliwic aż do węzła drogi krajowej nr 88 z drogą krajową nr 78, na którym uczestnicy ruchu będą nawracać w kierunku Bytomia. Wszystkie prace, przy sprzyjających warunkach pogodowych, potrwają do 5 listopada br.

W ramach zaplanowanych działań wymieniona zostanie uszkodzona warstwa wiążąca i ścieralna, rozebrany i odtworzony ściek przykrawędziowy, uregulowane będą także istniejące wpusty.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here