Strona główna Aktualności Dnia W Łodzi powstanie nowe rondo

W Łodzi powstanie nowe rondo

184
UDOSTĘPNIJ

17 października Łódzka Spółka Infrastrukturalna rozpoczęła prace na ul. Konstantynowskiej przy Juszczakiewicza. Prace wiążą się z budową kolektora sanitarnego, a w dalszej kolejności z pracami Zarządu Inwestycji Miejskich związanymi z przebudową układu drogowego.

Prace podzielone zostały na 3 etapy. Budowa kolektora rozpocznie się od prac na skrzyżowaniu Konstantynowska – Juszczakiewicza i będzie wymagała zamknięcia ulicy Juszczakiewicza oraz wyłączenia z ruchu południowego pasa ul. Konstantynowskiej na odcinku ok. 200 m w rejonie skrzyżowania. Ulica Juszczakiewicza stanie się drogą bez wylotu. Na tym odcinku wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.

W dalszej kolejności prace prowadzone będą od ul. Gimnastycznej do projektowanego ronda, a trzeci etap to roboty na odcinku od ronda do ul. Krańcowej wzdłuż ul. Konstantynowskiej. Po zakończeniu niezbędnych prac ziemnych drogowcy przystąpią do budowy układu drogowego.

W efekcie powstanie rondo turbinowe, które pozwoli na bardziej płynny przejazd przez to skrzyżowanie. Duże natężenie ruchu z wszystkich kierunków w tym miejscu stwarzało problemy z wyjazdem z ul. Juszczakiewicza. Rondo pozwoli na nowo zorganizować ruch i ułatwi przejazd.

 

Źródło: edroga.pl/ZDiT w Łodzi

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here