Strona główna Aktualności Dnia Rządowe zmiany w programie budowy dróg

Rządowe zmiany w programie budowy dróg

1213
0
No Ratings Information Message

Rządowe zmiany w programie budowy dróg. Rada ministrów zdecydowała o przyjęciu nowego projektu załącznika nr 5 do aktualnego programu budowy dróg krajowych. Dzięki temu jeszcze w tym roku GDDKiA będzie mogła ogłosić przetarg na budowę autostrady A1 z Pyrzowic do Częstochowy wraz z obwodnicą drugiego z miast – informuje rynekinfrastruktury.pl.

Chcemy jak najszybciej rozpocząć przetarg na autostradę A1 i do tego była potrzebna korekta w uchwale, która ustanawiała program budowy dróg na lata 2011-2015 – wyjaśnił podczas konferencji prasowej premier Donald Tusk. – Dzięki zmianom w programie jeszcze w tym roku będziemy mogli rozpocząć działania umożliwiające budowę obwodnicy Częstochowy – dodał.

Donald Tusk poinformował też, że wiosną będzie gotowa korekta programu budowy dróg, która ma zwiększyć liczbę inwestycji drogowych na Pomorzu Zachodnim. – Ta część kraju była poszkodowana, między innymi jeśli chodzi o finansowanie inwestycji drogowych. Mowa o trasach S11, S6 i S3 – oznajmił premier.

Sprawa w tym roku nie jest zamknięta, będziemy jeszcze ten program doskonalić – zapowiedział premier Donald Tusk. Najnowszy projekt załącznika nr 5 pojawił się w lutym tego roku, o czym informowaliśmy kilka tygodni temu.

Dodano w nim nowe odcinki dróg, między innymi A1 z Pyrzowic do Częstochowy, wyczekiwane odcinki S5 w województwie kujawsko-pomorskim, trasę S19 na całym przebiegu z Lublina do Rzeszowa oraz część trasy S3 z Legnicy do Bolkowa (pierwotnie miała biec do Lubawki).

Poza dodaniem do załącznika nr 5 nowych inwestycji, zwiększono kwotę przeznaczoną na te zadana z 37 mld zł do 62 mld zł. Projekt uchwały zmieniającej załącznik nr 5, został przygotowany w celu realizacji deklaracji przedstawicieli rządu złożonych w czasie konferencji prasowej z 10 stycznia tego roku, gdy zapowiedziano rozpoczęcie przetargów na wyłonienie wykonawców kolejnych inwestycji w 2014 roku.

 

Źródło: rynekinrastruktury.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułMałych wszyscy lekceważą
Następny artykułJest dobrze a będzie jeszcze lepiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj