Strona główna Aktualności Dnia S19 Lubartów – Lublin – są oferty na koncepcję programową tej trasy

S19 Lubartów – Lublin – są oferty na koncepcję programową tej trasy

254

S19 Lubartów – Lublin – 11 firm i konsorcjów wystartowało w przetargu na koncepcję programową dla tej trasy. Oferty  składane były do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Cztery propozycje przekroczyły budżet zamawiającego. 

S19 Lubartów – Lublin 

Zamówienie składa się z trzech etapów. Pierwsza i drugi mają zapewnione finansowanie. Trzeci objęty jest prawem opcji. Etap III dotyczy opracowania dokumentów przetargowych do projektuj i buduj oraz udzielania odpowiedzi na pytania wykonawców jest objęty prawem opcji. Realizacja tego etapu będzie możliwa po zapewnieniu w budżecie finansowania budowy drogi.

Finansowanie


Generalna Dyrekcja zaplanowała na to zadanie 5,453 mln zł, z tego 4, 776 mln to zamówienie podstawowe, a 677, 739 tys. zł to część objęta prawem opcji.  Najtańsza oferta pochodzi z Mostów Łódź. Na drugim miejscu znalazło się konsorcjum Complex Projekt i Biuro Projektowo-Konsultingowe z Katowic, a na trzecim Transprojekt Gdański. Na opracowanie koncepcji programowej zamawiający przewidział 23 miesiące. 2 miesiące przewidział natomiast na dokumentację przetargową. 10 miesięcy zaplanował na realizację obowiązków w trakcie przetargu w trybie projektuj i buduj. 

Via Carpatia

Przyszła Via Carpatia na tym odcinku ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas. Planowana jest budowa czterech węzłów: Lubartów Północ, Lubartów Zachód, Niemce Wschód i Niemce Południe. Odcinek, o którym mowa liczy 23,8 km. Będzie zaczynał się na obwodnicy Lubartowa. Obwodnica ta zostanie przebudowa. Zostanie dobudowana druga jezdnia, bezkolizyjne węzły oraz wiadukty w ciągu dróg lokalnych. Dalej droga ekspresowa S19, zgodnie z zapisami w decyzji środowiskowej, pobiegnie nowym śladem na omijając od wschodu Niemce. Na przecięciu z drogą wojewódzką 828 powstanie węzeł Niemce Wschód, a w okolicy obecnego skrzyżowania z drogą powiatową prowadząca do Leonowa postanie kolejny węzeł Niemce Południe” – informuje GDDKiA w Lublinie.

Realizację tej trasy przewidziano na lata 2020 – 2024.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here