Strona główna Aktualności Dnia S7 odcinek Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego – otwarta

S7 odcinek Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego – otwarta

750
0
No Ratings Information Message

23 września 2017 r. w obecności ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka otwarta została droga ekspresowa S7 odcinek Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. Odcinek stanowi kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk, Warszawę, Kielce, Kraków i południe kraju.

O znaczeniu budowy drogi S7 dla Polski mówił minister Infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk: – Droga ekspresowa S7 to niezmiernie ważna dla Polski arteria komunikacyjna. Dzięki niej znacznie skróci się czas podróżowania między Warszawą a Krakowem. Droga ta ma też duże znaczenie dla inwestorów, którzy podejmując decyzje biznesowe zawsze zwracają uwagę na dostępność komunikacyjną – czytamy na stronie internetowej MIiB.

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, w ramach inwestycji powstał nowy dwujezdniowy odcinek drogi ekspresowej S7 o długości około 20 kilometrów z czterema węzłami w Jędrzejowie, Łączynie, Mierzawie i Wodzisławiu. Nowa droga z czterokilometrową obwodnicą Wodzisławia przebiega po śladzie już istniejącej trasy. Dodatkowo wybudowano ponad trzydzieści obiektów inżynierskich typu mosty, wiadukty, przejścia dla pieszych i przejścia dla zwierząt oraz drogi dojazdowe zapewniające komunikację lokalną. Zapewniono również tereny pod miejsca obsługi podróżnych w miejscowościach Potok Mały i Ludwinów.

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPrzeładowany, bez uprawnień, bez numeru SENT – kierowca zatrzymany
Następny artykułWyższe mandaty za korzystanie z telefonu podczas jazdy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj