Strona główna Aktualności Dnia Wyższe mandaty za korzystanie z telefonu podczas jazdy

Wyższe mandaty za korzystanie z telefonu podczas jazdy

498

Surowsze kary za rozmowę przez telefon komórkowy w czasie jazdy samochodem zatwierdziła druga izba niemieckiego parlamentu Bundesrat. Zgodnie z jej decyzją kierowcy, za używanie komórki podczas jazdy samochodem, zapłacą 100 euro zamiast, jak dotychczas, 60.

Jeśli dodatkowo doprowadzi do spowodowania kolizji związanej z uszkodzeniem mienia, kara można wzrosnąć do 200 euro. Nowe przepisy przewidują dodatkowo za powyższe naruszenie dwa punkty karne oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez miesiąc.

Wyższe mandaty za używanie telefonu podczas jazdy ustalono także dla rowerzystów. Obecnie za takie wykroczenie ponosili oni karę w wysokości 25, po zmianach będzie to kwota 55 euro. Zakaz ma zastosowanie nie tylko do telefonów, ale również do laptopów oraz tabletów.

W nowych przepisach przewidziano także podniesienie kar dla kierowców, którzy blokują dojazd karetek i samochodów policyjnych na miejsce wypadku. W tym przypadku podniesiono kary z 20 na 200 euro. Mandatem w wysokości co najmniej 240 euro i miesięcznym zakazem prowadzenia pojazdu, karani będą kierowcy, którzy nie ustąpią pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym na sygnale świetlnym lub dźwiękowym.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here