Strona główna Aktualności Dnia Sami zatankujemy LPG

Sami zatankujemy LPG

160
UDOSTĘPNIJ

Resort transportu zmienia przepisy. Pracownicy stacji paliw już nie będą musieli przechodzić szkoleń, by obsługiwać dystrybutory autogazu (LPG) – informuje „Puls Biznesu”.

Dzięki temu kierowcy będą mogli samodzielnie tankować i zaoszczędzą czas, a także pieniądze – według szacunków branży zostanie w ich kieszeniach 300 mln zł rocznie. Z kolei stacje paliw nie będą musiały wydawać milionów złotych, które szły na szkolenie obsługi.

Projekt rozporządzenia w tej sprawie został właśnie przedstawiony. Jednak resort zastrzega, że na wejście w życie regulacji trzeba poczekać, do czasu aż zakończy się proces legislacyjny projektu Ministerstwa Gospodarki określającego m.in. wymogi, jakie muszą spełnić stacje, by kierowcy mogli samodzielnie tankować.

– Bardzo się cieszę, że nareszcie jest projekt – mówi Leszek Wieciech, szef Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. Jak podkreśla, w krajach starej UE kierowcy mogą samodzielnie tankować LPG i w Polsce wiele stacji chętnie pójdzie tym tropem.

PAP/wp.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ