Strona główna Aktualności Dnia ŚDM: jest decyzja w sprawie A4

ŚDM: jest decyzja w sprawie A4

633
0
No Ratings Information Message

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Stalexport Autostrada Małopolska podpisały porozumienie, które pozwala koncesjonariuszowi na otwieranie bramek na autostradzie A4 między Katowicami a Krakowem w czasie Światowych Dni Młodzieży.

Zgodnie z umową strona publiczna i Stalexport Autostrada Małopolska będą wymieniały informacje o sytuacji w ruchu na autostradzie oraz na drogach dojazdowych do Krakowa. W przypadku szczególnie wysokiego natężenia ruchu oraz w zależności od sytuacji na pozostałych drogach, koncesjonariusz będzie miał możliwość zawieszenia poboru opłat za przejazd w wybranych kierunkach na jednym lub dwóch placach poboru w tj. w Mysłowicach lub w Balicach – czytamy w komunikacie.

– Autostrada A4 to główny korytarz łączący Kraków z zachodem. Podpisane porozumienie stwarza warunki elastycznego dostosowywania funkcjonowania placów poboru opłat do sytuacji na autostradzie A4 Katowice-Kraków i na innych trasach w czasie Światowych Dni Młodzieży mówi Rafał Czechowski, rzecznik SAM. – Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo podróżnych i płynność przejazdów.

Jak wyjaśnia, w wypadku szczególnie wysokiego natężenia, koncesjonariusz będzie miał możliwość całkowitego zawieszenia poboru opłat za przejazd autostradą. Zastrzega jednak, że nie oznacza to, że szlabany będą podniesione przez cały okres trwania Światowych Dni Młodzieży.

Zgodnie z porozumieniem, koncesjonariusz nie uzyska rekompensaty za opłaty, których nie pobierze od kierowców, ale też i Ministerstwo nie będzie wnosić roszczeń w związku z uszczupleniem wpływów do Skarbu Państwa.

Na czas Światowych Dni Młodzieży, koncesjonariusz wstrzyma też prace remontowe prowadzone na tym odcinku. Ruch będzie się odbywał bez utrudnień.

 


Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułOd 20 lipca elektroniczny pobór opłat na odcinku A4
Następny artykułDopuszczalna masa całkowita pojazdu przekroczona o 4 tony