Strona główna Aktualności Dnia Dopuszczalna masa całkowita pojazdu przekroczona o 4 tony

Dopuszczalna masa całkowita pojazdu przekroczona o 4 tony

992
0
No Ratings Information Message

Dopuszczalna masa całkowita została przekroczona aż o 4 tony, nacisk osi napędowej został przekroczony o 93,7%.

7 lipca 2016r., inspektorzy tut. Inspektoratu w trakcie patrolowania ulic miasta Krakowa, zwrócili uwagę na samochód ciężarowy poruszający się ul. Dietla, którym przewożony był piasek. Wstępna analiza przestrzeni ładunkowej oraz zawieszania wzbudziła podejrzenia inspektorów, co do jego normatywności.


W związku z powyższym, pojazd został skierowany na punkt kontroli ważenia pojazdów na ul. Księcia Józefa, gdzie dokonano szczegółowych pomiarów w/w pojazdu. Po dokonaniu ważenia okazało się, że przypuszczenia funkcjonariuszy ITD były słuszne, a wyniki pomiarów przerażające. Dopuszczalna masa całkowita została przekroczona, aż o 4 tony, nacisk osi napędowej został przekroczony o 93,7%!!!

Za powyższe nieprawidłowości zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą 15000 zł wobec przedsiębiorcy, jak również 15000 zł wobec załadowcy. Tego dnia inspektorzy zatrzymali jeszcze jeden pojazd, który także był rażąco przeciążony, za co przewoźnikowi również grozi kara 15000 zł.

Ponadto, dbając o jakość powietrza w Krakowie, została przeprowadzona kontrola emisji spalin, ale w tym zakresie nie stwierdzono nieprawidłowości.

 

Źródło: etransport.pl/WITD Kraków

Oceń artykuł

Poprzedni artykułŚDM: jest decyzja w sprawie A4
Następny artykułBiałoruś: zmiany w opłatach za przejazd płatnymi autostradami