Strona główna Aktualności Dnia Skutki zaniechań przy mocowaniu ładunków (kompilacja filmów)

Skutki zaniechań przy mocowaniu ładunków (kompilacja filmów)

218
5/5 (4)

Jedną z najczęstszych przyczyn szkód w transporcie rzeczy jest nieprawidłowe mocowanie ładunków i niestety wciąż istnieje niesłuszne przekonanie, że za szkodę wynikłą z nieprawidłowego zamocowania ładunków odpowiedzialność ponosi przewoźnik jako podmiot wyspecjalizowany w przewozie.

Stan prawny nie pozostawia jednak wątpliwości, iż za szkody powstałe w wyniku błędnego mocowania ładunku odpowiada NADAWCA, a w pewnych sytuacjach także ODBIORCA.

Okoliczności, w których to przewoźnik, a nie nadawca/odbiorca ponosiłby odpowiedzialność za szkody wynikające z nieprawidłowego mocowania są skrajnie wyjątkowe.

Konsekwencje nieprawidłowego mocowania ładunków mogą być dotkliwe zarówno dla nadawcy jak i przewoźnika. Ocenia się, że do 25% wypadków z udziałem samochodów ciężarowych jest skutkiem niewłaściwego mocowania ładunków. Spółka Logistic Technologies przygotowała kompilację filmów, które obrazują skalę problemu. Niech poniższa lekcja będzie przestrogą dla wszystkich podmiotów na których spoczywa odpowiedzialność za mocowanie ładunków. Warto już teraz przyjrzeć się procedurom załadowczym w swojej firmie, aby nie dopuścić do tragedii.

Przewoźniku przekaż kontakt do  Logistic Technologies Sp. z o.o. SWOJEMU KONTRAHENTOWI – NADAWCY, ZAŁADOWCY,  bo bezpieczny przewóz rozpoczyna się w magazynie nadawcy, załadowcy…

 519-140-984 jak@logistictechnologies.pl

509-982-577 biuro1@logistictechnologies.pl

Logistic Technologies Sp. z o.o. to profesjonalny pomiot świadczący usługi dla branży TSL, specjalizujący się w zakresie przeprowadzania AUDYTÓW TECHNICZNO-PRAWNYCH oraz opracowywania PROCEDUR NORMATYWNEGO UNIERUCHAMIANIA ŁADUNKÓW.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen ak@vigen.pl tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko