Strona główna Aktualności Dnia Ślisko na drogach – aura zaskakuje kierowców średnio co kilka dni

Ślisko na drogach – aura zaskakuje kierowców średnio co kilka dni

997
0
5/5 (2)

Mimo że kalendarzowa zima trwa już od dobrych kilku tygodni, to mieszkańcy Krakowa i okolic nie mogą przyznać racji prognostykom, którzy sugerowali zimę stulecia właśnie na przełomie 17 i 18 roku nowego wieku. Intensywne opady śniegu raz na tydzień po prawie wiosennym okresie zbierają z sobą kolejnych pechowców.

W środę od godzin popołudniowych nad stolicą Małopolski zatrzymała się gęsta chmura, wypuszczając duże płaty śniegu, aż do późnych godzin nocnych. Drogi w regionie momentalnie zrobiły się białe i śliskie, mimo wysiłków ponad 90 pługopiaskarek i tzw. „solniczek”, wielu kierowcom nie udało się uniknąć przykrych w skutkach zdarzeniom.

 Kilka minut przed godziną 21 na drodze wylotowej z Krakowa w kierunku Olkusza, przed miejscowością Gaik, doszło do zdarzenia, w którym uczestniczył samochód ciężarowy. Pojazd wpadł w poślizg jadąc w stronę Krakowa w pobliżu firm Suder&Suder i MAN Truck&Bus. Na całe szczęście w momencie poślizgu w pobliżu nie było innych samochodów osobowych, a kierowca wymanewrował samochód wpadając do rowu oddzielającego jezdnię w obydwu kierunkach.

Z poważnie uszkodzonej naczepy wypadła również metalowo-betonowa konstrukcja. Duży wpływ na wypadnięcie ładunku mogło mieć złe zamocowanie ciężkiej konstrukcji. Kierowcy nic się nie stało, jednak akcja usuwania skutków zdarzenia trwała do późnych godzin nocnych i mimo zapewnieniom służb porządkowych, samochód nadal stoi na pasie przykrytej śniegiem zieleni.

Nasza redakcja dotarła na miejsce. Na tą chwilę przy samochodzie trwają prace porządkowe, ale nie obejdzie się bez dźwigu, który usunie metalową konstrukcję, a to może spowodować kolejne utrudnienia w dniu dzisiejszym na trasie Modlnica – Kraków. Należy zachować ostrożność!

Film z akcji

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKREPTD – najpoważniejsze naruszenia (NN) – #6
Następny artykułTiry pod lupą łódzkich policjantów
Pasjonat historii i podróży krótkoterminowych, bloger w PodrozowacNajlepiej.pl. Project Manager w VTS Project Sp. z o. o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj